Servette FC - FC Zürich 3-1 (1-1). Liga szwajcarska - 22. kolejka Super League

27 lutego na Stade de Genève w Carouge odbył się mecz 22. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i FC Zürich. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Servette 3-1.

F. Rohner 12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 starć drużyna Servette wygrała 20 razy i zanotowała 18 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FC Zürich otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Fabian Rohner. Bramka padła po podaniu Marca Schönbächlera.

W 19. minucie arbiter ukarał kartką Steve'a Rouillera, zawodnika Servette.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miroslav Stevanović. W zdobyciu bramki pomógł Grejohn Kyei.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Theo Valls z Servette. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Zürich: Yanickowi Brecherowi w 54. i Salimowi Khelifiemu w 56. minucie.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Miroslav Stevanović z Servette. Asystę przy bramce zanotował Vincent Sasso.

W następstwie utraty bramki trener FC Zürich postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Salima Khelifiego i na pole gry wprowadził napastnika Degnanda Gnonto. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Hekuranowi Kryeziu z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Servette w 67. minucie spotkania, gdy Theo Valls strzelił z karnego trzeciego gola. W 75. minucie Marco Schönbächler został zmieniony przez Stephana Seilera.

W tej samej minucie trener Servette postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Koro Koné, a murawę opuścił Alex Schalk. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Fabian Daniel Rohner  12′ 88′
19′ Steve Rouiller
Silvan Jeremy Wallner
Vincent Julien Sasso
Bećir Omeragić
Gael Clichy
Fidan Aliti
 67′ (k.) 45′ 81′ Theo Valls
Toni Domgjoni
Timothé Cognat
Salim Khelifi56′ 63′
90′ Gaël Bella Ondoua
Marco Schönbächler75′
 26′, 62′ 90′ Miroslav Stevanović
Hekuran Kryeziu66′
75′ Grejohn Kyei
Antonio Marchesano
75′ Alex Schalk
Assan Torrez Ceesay
Jöel Kiassumbua
Živko Kostadinović
81′ Arial Benabent Mendy
Filip Frei
90′ Yoan Severin
Tobias Schättin
Nicolas Vouilloz
Stephan Vinicius Seiler75′
90′ Boris Cespedes
Adrian Winter88′
75′ Kastriot Imeri
Degnand Wilfried Gnonto63′
75′ Koro Issa Ahmed Koné

Zespół Servette był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze Servette obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół FC Zürich w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.