Servette FC - FC Sion 1-1 (0-1). Liga szwajcarska - 12. kolejka Super League

W meczu 12. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 17 grudnia, drużyna Servette zremisowała z Sionem 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stade de Genève w Carouge.

A. Grgić 15'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Sionu wygrała aż 15 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie żółtą kartkę dostał Boris Cespedes z drużyny gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Sionu otworzyli wynik. W 15. minucie Anto Grgić dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 29. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sionu.

Na drugą połowę zespół Servette wyszedł w zmienionym składzie, za Anthony'ego Sauthiera wszedł Moussa Diallo. Na drugą połowę drużyna Servette wyszła w zmienionym składzie, za Borisa Cespedesa wszedł Arial Mendy.

W 60. minucie Sandro Theler został zastąpiony przez Matteo Tosettiego. Po godzinie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Birama Ndoye osłabiając tym samym zespół Sionu. W 67. minucie w drużynie Sionu doszło do zmiany. Guy Zock wszedł za Yamata Wakatsukiego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Servette w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Boubacar Fofana.

Kibice Servette nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexisa Antunesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Boubacar Fofana. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Guy'ego Zocka z Sionu, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Ricarda Azevedo z drużyny przeciwnej. Między 83. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Servette: Timothé Cognat, Theo Valls, na ich miejsce weszli: Gaël Ondoua, Ricardo Azevedo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anta Grgicia, Robertsa Uldrikisa zajęli: Siyar Doldur, Gaëtan Karlen.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Timothy Bruce Fayulu
46′ Anthony Sauthier
Birama Ndoye61′
37′ Steve Rouiller
Ayoub Abdellaoui
41′ Yoan Severin
Jan Alexandre Bamert
Gael Clichy
Musa Araz
83′ Timothé Cognat
Sandro Theler45′ 60′
87′ Théo Valls
Anto Grgić  15′ 85′
10′ 46′ Boris Cespedes
Dennis Iapichino
Alex Schalk
Geoffroy Serey Die
Grejohn Kyei
Yamato Wakatsuki67′
 71′ 72′ Boubacar Fofana
Roberts Uldrikis29′ 85′
Jöel Kiassumbua
Kevin Fickentscher
46′ Moussa Diallo
Nikita Vlasenko
46′ Arial Benabent Mendy
Edgar Antonio André
Nicolas Vouilloz
Siyar Doldur85′
72′ Alexis Antunes Gomez
Matteo Tosetti60′
87′ 90′ Ricardo Azevedo Alves
Guy Christian Zock à Bep67′ 77′
83′ Gaël Bella Ondoua
Gaëtan Karlen85′

Przewaga drużyny Servette w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna Servette w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.