Servette FC - FC Sankt Gallen 1879 1-2 (0-2). Liga szwajcarska - 36. kolejka Super League

21 maja na Stade de Genève w Carouge odbyło się starcie 36. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i Sankt Gallen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sankt Gallen 2-1. Pojedynek obejrzało 100 widzów.

36. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-21 20:30 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 100 | Arbiter: Stefan Horisberger
A. Besio 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 meczów zespół Sankt Gallen wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sankt Gallen w 12. minucie spotkania, gdy Salifou Diarrassouba zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Angelo Campos.

Zespół Servette ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Alessio Besio. Przy zdobyciu bramki asystował Musah Nuhu.

Na murawie, jak to często zdarzało się Servette w tym sezonie, pojawił się Nicolas Vouilloz, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Steve'a Rouillera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę zespół Servette wyszedł w zmienionym składzie, za Borisa Cespedesa wszedł Boubacar Fofana.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Gaelowi Clichemu, piłkarzowi Servette.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie wynik ustalił Boubacar Fofana. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Theo Valls.

W 57. minucie Boubacar Traorè zastąpił Michaela Heulego. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tima Staublego z Sankt Gallen, a w 84. minucie Moussę Diallo z drużyny przeciwnej. Jedenastce Servette zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sankt Gallen.

Lukas Watkowiak
84′ Moussa Diallo
Patrick Sutter
46′ Steve Rouiller
Musah Nuhu
Yoan Severin
Yannis Letard72′
50′ Gael Clichy
Boubacar Faye Traorè57′
Timothé Cognat
Tim Elia Staubli76′
Théo Valls
Nsana Claudelion Etienne Simon
46′ Boris Cespedes
Salifou Diarrassouba  12′
60′ Miroslav Stevanović
Adonis Afrim Ajeti72′
46′ Nicolas Vouilloz
Michael Heule57′
60′ Ricardo Azevedo Alves
Yanik Wiedermann Gambarte
46′  56′ Boubacar Fofana
Mischa Beeli
Mathis Jan Holcbecher
Oliver Mayer68′
Alexis Martial
Lorenzo José González Montesdeoca68′

Przewaga zespołu Servette w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Servette w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.