Servette FC - FC Lugano 1-1 (0-0). Liga szwajcarska - 27. kolejka Super League

W pojedynku 27. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 4 kwietnia, drużyna Servette zremisowała z Lugano 1-1 (0-0). Mecz na Stade de Genève w Carouge obejrzało 5 widzów.

O. Custodio 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Servette wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Olivier Custodio z zespołu gości. Była to 43. minuta spotkania.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lugano w tym sezonie, pojawił się Mickaël Facchinetti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 53. minucie Adrię Guerrera. W 64. minucie Joaquín Ardaiz został zmieniony przez Christophera Lungoyiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lugano w 66. minucie spotkania, gdy Olivier Custodio zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mickaël Facchinetti.

W 71. minucie w drużynie Servette doszło do zmiany. Arial Mendy wszedł za Gaëla Ondouę. Trener Servette wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kora Konégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Alex Schalk. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 79. minucie Mattia Bottani został zmieniony przez Romana Macka, a za Asumaha Abubakara wszedł na boisko Alexander Gerndt, co miało wzmocnić jedenastkę Lugano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Sauthiera na Ricarda Azevedo.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Servette w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Miroslav Stevanović.

W 87. minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Boris Cespedes wszedł za Theo Vallsa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Noam Baumann
82′ Anthony Sauthier
Sandi Lovrić
87′ Théo Valls
Olivier Custodio Da Costa  66′ 43′
71′ Gaël Bella Ondoua
Mattia Bottani79′
 85′ Miroslav Stevanović
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Grejohn Kyei
Asumah Abubakar-Ankra79′
71′ Alex Schalk
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos64′
Jöel Kiassumbua
Sebastian Ogenna Osigwe
71′ Arial Benabent Mendy
Fabio Daprelà
Yoan Severin
Mickaël Facchinetti53′
Nicolas Vouilloz
Stefano Alessandro Guidotti
82′ Ricardo Azevedo Alves
Roman Macek79′
87′ Boris Cespedes
Alexander Gerndt79′
71′ Koro Issa Ahmed Koné
Christopher Lungoyi64′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Lugano przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.