Servette FC - FC Lugano 0-2 (0-0). Liga szwajcarska - 2. kolejka Super League

1 sierpnia na Stade de Genève w Lancy odbył się pojedynek 2. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i Lugano. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lugano 2-0. Na stadionie stawiło się 3 225 widzów.

2. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-08-01 16:30 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 3225 | Arbiter: Alain Bieri
Servette FC
FC Lugano
0
2
M. Bottani 47'
Asumah Abubakar 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Servette wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Od 35. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lugano i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Lugano w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 47. minucie bramkę zdobył Mattia Bottani. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mickaël Facchinetti.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Lugano, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Asumah Abubakar.

W 56. minucie w drużynie Servette doszło do zmiany. Sylvio Rodelin wszedł za Grejohna Kyeiego. W tej samej minucie za Kastriota Imeriego wszedł Alexis Antunes. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Servette: Théo Valls, Moussa Diallo, Timothé Cognat, na ich miejsce weszli: Alex Schalk, Anthony Sauthier, David Douline. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sandiego Lovricia, Asumaha Abubakara, Mickaëla Facchinettiego zajęli: Luis Phelipe, Demba Ba, Yuri.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lugano: Luisowi Phelipemu w 66. i Numie Lavanchy w 71. minucie. Niedługo później trener Lugano postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mattię Bottaniego wszedł Mijat Marić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Lugano utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Noam Baumann
77′ Moussa Diallo
Olivier Custodio Da Costa35′
87′ Timothé Cognat
Numa Lavanchy71′
Miroslav Stevanović
Mickaël Facchinetti80′
56′ Kastriot Imeri
Sandi Lovrić64′
77′ Théo Valls
Mattia Bottani  47′ 87′
Boris Cespedes
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
41′ 56′ Grejohn Kyei
Asumah Abubakar-Ankra  49′ 80′
Edin Omeragic
Sebastian Ogenna Osigwe
Vincent Julien Sasso
Yuri Antônio Costa da Silva80′
77′ Anthony Sauthier
Mijat Marić87′
56′ Alexis Antunes Gomez
Luis Phelipe de Souza Figueiredo64′ 66′
87′ David Douline
Demba Ba80′
56′ Sylvio Ronny Rodelin
Christopher Lungoyi
77′ Alex Schalk
Kévin Monzialo

Zawodnicy Servette otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Lugano w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.