Servette FC - BSC Young Boys 2-1 (0-0). Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League

2 maja na Stade de Genève w Carouge odbyło się spotkanie 32. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i Young Boys Berno. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Servette 2-1. Starcie obejrzało 100 widzów.

32. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-05-02 16:00 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 100 | Arbiter: Alain Bieri
M. Ngamaleu 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka Young Boys Berno wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Servette: Timothé Cognatowi w 33. i Aleksowi Schalkowi w 36. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 66. minucie za Christophera Martinsa wszedł Vincent Sierro. W tej samej minucie trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Felix Khonde, a murawę opuścił Theoson-Jordan Siebatcheu.

W tej samej minucie w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Nicolas Ngamaleu wszedł za Miralema Sulejmaniego. A kibice Servette nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kastriota Imeriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Timothé Cognat. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. Między 68. a 75. minutą, boisko opuścili zawodnicy Servette: Alex Schalk, Gael Clichy, Grejohn Kyei, na ich miejsce weszli: Boubacar Fofana, Arial Mendy, Koro Koné. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christiana Fassnachta, Jordana Leforta zajęli: Marvin Spielmann, Ulisses Garcia.

W tym czasie to piłkarze Servette otworzyli wynik. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Boubacar Fofana. W zdobyciu bramki pomógł Kastriot Imeri.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Servette, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Koro Koné. Bramka padła po podaniu Miroslava Stevanovicia.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Servette doszło do zmiany. Moussa Diallo wszedł za Kastriota Imeriego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Nicolas Ngamaleu. Przy strzeleniu gola asystował Jean-Pierre Nsame.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Ulissesowi Garcii z Young Boys Berno. Była to 90. minuta meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy. Zespołowi Young Boys Berno zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Servette.

Cédric Zesiger
73′ Gael Clichy
Jordan Lefort75′
33′ 68′ Timothé Cognat
Christian Fassnacht75′
90′ (k.) Théo Valls
Christopher Martins Pereira66′
Gaël Bella Ondoua
Michel Aebischer
Miroslav Stevanović
Miralem Sulejmani66′
74′ Grejohn Kyei
Jean-Pierre Nsame
36′ 68′ Alex Schalk
Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok66′
Jöel Kiassumbua
David von Ballmoos
88′ Moussa Diallo
Ulisses Alexandre Garcia Lopes75′ 90′
73′ Arial Benabent Mendy
Sandro Mike Lauper
Vincent Julien Sasso
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu66′  90′
68′  76′ Boubacar Fofana
Vincent Olivier Sierro66′
68′ 88′ Kastriot Imeri
Marvin Spielmann75′
74′  82′ Koro Issa Ahmed Koné
Felix Khonde Mambimbi66′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Servette, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.