Sankt Gallen - Lausanne 5-0 (3-0). Liga szwajcarska - 35. kolejka Super League

15 maja na Kybunpark w St. Gallen odbyło się starcie 35. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sankt Gallen i Lausanne. Mecz zakończył się zwycięstwem Sankt Gallen 5-0. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

Víctor Ruiz 59'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań zespół Sankt Gallen wygrał 20 razy i zanotował 16 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sankt Gallen zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lausanne była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sankt Gallen w 21. minucie spotkania, gdy Junior Adamu strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Sankt Gallen, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie Junior Adamu po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Lukas Görtler.

Kibice Lausanne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Evanna Guessanda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Toichi Suzuki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcowi Tsounguiemu z Lausanne. Była to 42. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pokonał bramkarza Thody Youan.

Drugą połowę jedenastka Lausanne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gabriela Barèsa wszedł Pedro Brazão.

W 51. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Thody Youan z Sankt Gallen. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lausanne: Jonathanowi Bolingiemu w 54. i Cameronowi Puertasowi w 58. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Gallen w 59. minucie spotkania, gdy Víctor Ruiz zdobył z rzutu karnego piątą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 61. minucie za Hichama Mahou wszedł Rafik Zekhnini. W tej samej minucie w drużynie Lausanne doszło do zmiany. Stéphane Cueni wszedł za Stjepana Kukuruzovicia. W tej samej minucie trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Boubacar Traorè, a murawę opuścił Euclides Cabral.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Jordiego Quintillę, piłkarza gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Mory Diaw
78′ Nicolas Lüchinger
Noah Loosli
Leonidas Stergiou
Marc Fred Tsoungui42′
Betim Fazliji
Moritz Jenz
61′ Euclides da Silva Cabral
Gabriel Julien Dominique Barès46′
Lukas Maria Görtler
Nikola Boranijašević
Basil Stillhart
Stjepan Kukuruzović61′
87′ Jordi Quintillà Guasch
Toichi Suzuki33′
 59′ (k.) 78′ Víctor Ruiz Abril
Cameron Puertas Castro58′
 45′, 51′ 67′ Thody Élie Youan
Jonathan Bolingi Mpangi Merikani54′ 75′
 21′, 25′ 67′ Junior Chukwubuike Adamu
Hicham Mahou61′
Lukas Watkowiak
Thomas Castella
78′ Yannis Letard
Alvyn Antonio Sanches75′
67′ Kwadwo Duah
Stéphane Edi Cueni61′
Tim Elia Staubli
Rafik Zekhnini61′
78′ Boris Babic
Pedro David Brazão Teixeira46′
67′ Jérémy Bruno Guillemenot
Evann Guessand33′
61′ Boubacar Faye Traorè
Isaac Osa's Schmidt

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sankt Gallen, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.