Sankt Gallen - Grasshopper Club Zürich 0-4 (0-2). Liga szwajcarska - 16. kolejka Super League

W meczu 16. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna Sankt Gallen skompromitowała się z Grasshopperem Club Zürich 0-4 (0-2). Mecz na Kybunpark w St. Gallen obejrzało 14 335 widzów.

16. kolejka Szwajcaria - Super League
2021-12-05 16:30 | Stadion: Kybunpark | Widzów: 14335 | Arbiter: Alessandro Dudic
H. Kawabe 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 89 spotkań drużyna Grasshopperu Club Zürich wygrała 43 razy i zanotowała 19 porażek oraz 27 remisów.

Już w pierwszej połowie zespół Sankt Gallen został osłabiony. W 18. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Basil Stillhart osłabiając tym samym drużynę Sankt Gallen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grasshopperu Club Zürich w 32. minucie spotkania, gdy Mamadou Sène strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Allan Arigoni.

W 35. minucie za Leonharda Münsta wszedł Musah Nuhu.

W 43. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mamadou Sène z Grasshopperu Club Zürich. Przy zdobyciu bramki pomagał Bendegúz Bolla.

Na drugą połowę zespół Grasshopperu Club Zürich wyszedł w zmienionym składzie, za Dominika Schmida wszedł Ermir Lenjani.

Niedługo później Mamadou Sène wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grasshopperu Club Zürich, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ermir Lenjani.

Chwilę później trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Fabian Schubert, a murawę opuścił Kwadwo Duah. W tej samej minucie w drużynie Sankt Gallen doszło do zmiany. Jérémy Guillemenot wszedł za Víctora Ruiza. Chwilę później trener Grasshopperu Club Zürich postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Christiána Herca. Na boisko wszedł Djibril Diani, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 64. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Grasshopperu Club Zürich: Léo Bonatini, Amir Abrashi, Mamadou Sène, na ich miejsce weszli: Leonardo Campana, André Santos, Shkelqim Demhasaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ousmane'a Diakitégo, Patricka Suttera zajęli: David Jacovic, Christian Witzig. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jérémy'ego Guillemenota z Sankt Gallen, a w 82. minucie Georga Margreittera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grasshopperu Club Zürich w 83. minucie spotkania, gdy Hayao Kawabe strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Shkelqim Demhasaj.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

André Campos Moreira
75′ Patrick Sutter
Allan Arigoni
18′ Basil Stillhart
Christián Herc64′
35′ Leonhard Münst
Amir Abrashi78′
75′ Ousmane Diakité
Dominik Robin Schmid46′
62′ Víctor Ruiz Abril
Hayao Kawabe  83′
62′ Kwadwo Duah
Leonardo Bonatini Lohner Maia64′
Thody Élie Youan
Mamadou Kaly Sène  32′, 43′, 59′ 83′
Lukas Watkowiak
Mateo Matic
75′ David Jacovic
Florian Hoxha
35′ Musah Nuhu
Ermir Lenjani46′
Salifou Diarrassouba
Noah Loosli
Tim Elia Staubli
André Filipe Bernardes Santos78′
75′ Christian Witzig
Nuno Filipe da Silva
Boris Babic
Djibril Diani64′
62′ 81′ Jérémy Bruno Guillemenot
Leonardo Campana Romero64′
62′ Fabian Schubert
Shkelqim Demhasaj83′

Zespół Grasshopperu Club Zürich zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.