Liga szwajcarska - 8. kolejka Super League: Servette FC - FC Lugano 1-1 (1-0)

W pojedynku 8. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 22 listopada, zespół Servette zremisował z Lugano 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Stade de Genève w Carouge.

N. Lavanchy 63'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Servette wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alexander Gerndt z Lugano. Była to 35. minuta starcia.

W tym czasie to piłkarze Servette otworzyli wynik. W 38. minucie bramkę zdobył Grejohn Kyei. Asystę zaliczył Vincent Sasso.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Servette.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia ukarał kartką Ákosa Kecskésa, zawodnika gości. W 54. minucie Alexis Antunes zastąpił Borisa Cespedesa.

W 57. minucie w drużynie Lugano doszło do zmiany. Christopher Lungoyi wszedł za Jensa Odgaarda.

Piłkarze Lugano otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Numa Lavanchy. Przy zdobyciu bramki pomógł Sandi Lovric.

W 68. minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Koro Koné wszedł za Grejohna Kyeiego. Chwilę później trener Servette postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Theo Vallsa wszedł Moussa Diallo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Servette utrzymać remis. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Koro Koné z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Lugano postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Gerndta. Na boisko wszedł Joaquín Ardaiz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Roman Macek został zmieniony przez Miroslava Czovila, co miało wzmocnić drużynę Lugano. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Timothé Cognata na Yoana Severina w 89. minucie. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oliviera Custodio z Lugano, a w 88. minucie Gaëla Ondouę z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Numa Lavanchy  63′
69′ Theo Valls
Roman Macek76′
Kastriot Imeri
Adrià Guerrero Aguilar
54′ Alexis Antunes Gomez
Sandi Lovric
88′ Gaël Bella Ondoua
Olivier Custodio Da Costa84′
89′ Timothé Cognat
Jens Odgaard57′
 38′ 68′ Grejohn Kyei
Alexander Gerndt35′ 76′
Jöel Kiassumbua
Sebastian Ogenna Osigwe
69′ Moussa Diallo
Mickaël Facchinetti
89′ Yoan Severin
Tommaso Centinaro
Nicolas Vouilloz
Miroslav Czovilo76′
Ricardo Azevedo Alves
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos76′
54′ Boris Cespedes
Christopher Lungoyi57′
68′ 75′ Koro Issa Ahmed Koné
Kévin Monzialo

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Servette obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Lugano w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.