Liga szwajcarska - 7. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Sankt Gallen 1879 0-0

W pojedynku 7. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 8 listopada, zespół Young Boys Berno zremisował z Sankt Gallen 0-0. Starcie odbyło się na Stadionie Wankdorf.

7. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-11-08 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Arbiter: Urs Schnyder
BSC Young Boys
FC Sankt Gallen 1879
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 74 mecze drużyna Young Boys Berno wygrała 39 razy i zanotowała 15 porażek oraz 20 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Betima Fazlijego z Sankt Gallen, a w 45. minucie Michela Aebischera z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie za Borisa Babica wszedł Víctor Ruiz. W tej samej minucie w drużynie Sankt Gallen doszło do zmiany. Boubacar Traorè wszedł za Jérémy'ego Guillemenota.

Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Meschacka Elię. Na boisko wszedł Felix Khonde, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Fabian Rieder, Miralem Sulejmani, Jordan Lefort, a na ich miejsce weszli Michel Aebischer, Christian Fassnacht, Ulisses Garcia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sankt Gallen: Basilowi Stillhartowi w 76. i Leonidasowi Stergiou w 79. minucie.

Trener Sankt Gallen postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Kwadwa Duaha i na pole gry wprowadził napastnika Thody'ego Youana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 81. minucie kartkę dostał Thody Youan, zawodnik Sankt Gallen.

Betim Fazliji20′
74′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Miro Max Maria Muheim
45′ 74′ Michel Aebischer
Jordi Quintillà Guasch
74′ Christian Fassnacht
Lukas Görtler
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Boris Babic62′
Vincent Olivier Sierro
Basil Stillhart76′
67′ Meschack Elia Lina
Jérémy Bruno Guillemenot62′
Jean-Pierre Nsame
Kwadwo Duah80′
Guillaume Faivre
Lukas Watkowiak
74′ Jordan Lefort
Yannis Letard
Quentin Maceiras Pralong
Vincent Rüfli
Gianluca Gaudino
André David Oliveira Ribeiro
74′ Fabian Rieder
Víctor Ruiz Abril62′
74′ Miralem Sulejmani
Boubacar Faye Traorè62′
67′ Felix Khonde Mambimbi
Thody Élie Youan80′ 81′

Jedenastka Young Boys Berno miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Young Boys Berno, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Drużyna Young Boys Berno w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.