Liga szwajcarska - 6. kolejka Super League: FC Thun - FC Sion 0-1 (0-1)

1 września na Stockhorn Arena odbyło się starcie 6. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Thun i Sionu. Mecz zakończył się zwycięstwem Sionu 1-0. Na stadionie zasiadło 5 003 widzów.

6. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-09-01 16:00 | Stadion: Stockhorn Arena | Widzów: 5003 | Arbiter: U. Schnyder
FC Thun
FC Sion
0
1
E. Lenjani 17'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Drużyna Sionu wygrała aż 27 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 14.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Sionu zdobył Ermir Lenjani w 17. minucie. Bramka padła po podaniu Pajtima Kasamiego.

Między 26. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Thun i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sionu.

W 52. minucie kartką został ukarany Birama Ndoye, piłkarz Sionu. W 57. minucie Chris Kablan zastąpił Dennisa Salanovicia.

Trener Thun postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Kenana Fatkica i na pole gry wprowadził napastnika Saleha Chihadeha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 75. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Thun oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mickaël Facchinetti37′
84′ Nikki Havenaar
Ermir Lenjani  17′ 90′
41′ 57′ Chris Kablan
Quentin Maceiras
Nicola Sutter
Anto Grgic77′
87′ Uros Vasic
Pajtim Kasami75′
Nias Hefti
Xavier Laglais Kouassi
87′ Miguel Castroman
Birama Ndoye52′
26′ 68′ Kenan Fatkic
Alexandre Song84′
57′ Dennis Salanović
Cleilton Monteiro da Costa
68′ Saleh Chihadeh
Yassin Fortune90′
87′ Ridge Munsy
Jared Khasa77′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.