Liga szwajcarska - 5. kolejka Super League: FC Sion - Servette FC 2-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 25 listopada, drużyna Sionu wygrała z Servette 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stade de Tourbillon.

5. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-11-25 18:15 | Stadion: Stade de Tourbillon | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
FC Sion
Servette FC
2
0
J. Bamert 15'
J. Khasa 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Sionu wygrała aż 14 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Matteo Tosettiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 10. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w 15. minucie spotkania, gdy Jan Bamert zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Luki Clemenzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sionu.

Na drugą połowę jedenastka Sionu wyszła w zmienionym składzie, za Matteo Tosettiego wszedł Ayoub Abdellaoui. Kibice Sionu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jareda Khasę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gaëtan Karlen. Posunięcie trenera było słuszne. Jareda Khasę zdobył kolejną bramkę w 58. minucie spotkania.

Drugą połowę jedenastka Servette rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexis Antunes wszedł Koro Koné. W tej samej minucie Grejohn Kyei został zmieniony przez Boubacara Fofanę. W tej samej minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Boris Cespedes wszedł za Gaëla Ondouę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sionu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Jared Khasa. Ponownie sytuację bramkową stworzył Luca Clemenza.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dennisa Iapichina z Sionu, a w 70. minucie Borisa Cespedesa z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jérémy Frick
10′ 46′ Matteo Tosetti
Anthony Sauthier
 15′ Jan Alexandre Bamert
Steve Rouiller
Birama Ndoye
Vincent Julien Sasso
67′ Dennis Iapichino
Arial Benabent Mendy
69′ Anto Grgić
Theo Valls
Musa Araz
Kastriot Imeri69′
82′ Luca Clemenza
Alexis Antunes Gomez46′
Geoffroy Serey Die
Gaël Bella Ondoua58′
46′ Gaëtan Karlen
Timothé Cognat
69′ Guillaume Hoarau
Grejohn Kyei58′
Timothy Bruce Fayulu
Jöel Kiassumbua
46′ Ayoub Abdellaoui
Yoan Severin
Jean Ruiz
Nicolas Vouilloz
69′ Edgar Antonio André
Boris Cespedes58′ 70′
46′  58′ Jared Khasa
Boubacar Fofana58′
69′ Roberts Uldrikis
Koro Issa Ahmed Koné46′
82′ Yamato Wakatsuki
Alex Schalk69′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Sionu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów. Drużyna Servette miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Sionu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Servette przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Servette w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.