Liga szwajcarska - 5. kolejka Super League: FC Lugano - FC Sankt Gallen 1879 1-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 24 października, zespół Lugano zwyciężył z Sankt Gallen 1-0 (1-0). Mecz na Stadio di Cornaredo obejrzało 1 380 widzów.

5. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-24 19:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 1380 | Arbiter: Urs Schnyder
FC Lugano
FC Sankt Gallen 1879
1
0
N. Lavanchy 16'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów drużyna Lugano wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugano w 16. minucie spotkania, gdy Numa Lavanchy strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Sabbatini.

Między 27. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lugano.

Drugą połowę jedenastka Sankt Gallen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alessandra Kräuchiego, Jérémy'ego Guillemenota weszli Vincent Rüfli, Boris Babic. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lugano: Alexandrowi Gerndtowi w 53. i Numie Lavanchy w 60. minucie.

Chwilę później trener Lugano postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Sandiego Lovrica. Na boisko wszedł Stefano Guidotti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Jens Odgaard zastąpił Mattię Bottaniego. Trener Sankt Gallen postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Basila Stillharta i na pole gry wprowadził napastnika André Ribeira, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lugano: Alexander Gerndt, Olivier Custodio, Adrià Guerrero, na ich miejsce weszli: Christopher Lungoyi, Miroslav Czovilo, Mickaël Facchinetti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Víctora Ruiza, Kwadwa Duaha zajęli: Thody Youan, Tim Staubli. Między 73. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Betim Fazliji
 16′ 60′ Numa Lavanchy
Miro Max Maria Muheim
65′ Sandi Lovric
Lukas Görtler
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Víctor Ruiz Abril68′
37′ 88′ Adrià Guerrero Aguilar
Jordi Quintillà Guasch75′
88′ Olivier Custodio Da Costa
Basil Stillhart68′
65′ Jens Odgaard
Jérémy Bruno Guillemenot34′ 46′
53′ 83′ Alexander Gerndt
Kwadwo Duah88′
Sebastian Ogenna Osigwe
Lukas Watkowiak
88′ Mickaël Facchinetti
Yannis Letard
Marcis Ošs
Vincent Rüfli46′
88′ Miroslav Czovilo
Tim Staubli88′
65′ 73′ Stefano Alessandro Guidotti
Boris Babic46′
65′ Mattia Bottani
André David Oliveira Ribeiro68′ 88′
83′ Christopher Lungoyi
Thody Élie Youan68′

Jeśli drużyna Sankt Gallen nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.