Liga szwajcarska - 5. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Luzern 2-1 (0-1)

25 października na Stadionie Wankdorf odbył się mecz 5. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i Luzern. Starcie zakończyło się zwycięstwem Young Boys Berno 2-1. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

5. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-25 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 100 | Arbiter: Sandro Schärer
M. Schulz 19'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 70 spotkań zespół Young Boys Berno wygrał 36 razy i zanotował 18 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Luzern otworzyli wynik. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Marvin Schulz.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luzern: Áleksowi Carbonellowi w 33. minucie i Varolowi Tasarowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Luzern.

Drugą połowę zespół Luzern rozpoczął w zmienionym składzie, za Marvina Schulza wszedł Martin Frýdek. W 57. minucie Miralem Sulejmani został zmieniony przez Christiana Fassnachta.

W tej samej minucie w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Quentin Maceiras wszedł za Jordana Leforta.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie Meschack Elia wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Jean-Pierre Nsame.

W 60. minucie kartkę dostał Mohamed Camara, piłkarz Young Boys Berno. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Luzern doszło do zmiany. Ibrahima Ndiaye wszedł za Dejana Sorgicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 69. minucie spotkania, gdy Jean-Pierre Nsame zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Nicolas Ngamaleu.

W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Gianluca Gaudino, Theoson-Jordan Siebatcheu, a na ich miejsce weszli Meschack Elia, Michel Aebischer. W następstwie utraty bramki trener Luzern postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Varola Tasara i na pole gry wprowadził napastnika Yvana Aloungę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 83. minucie Álex Carbonell został zmieniony przez Lorika Eminiego, co miało wzmocnić jedenastkę Luzern. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Pierre'a Nsame'a na Fabiana Riedera.

W 85. minucie kartkę otrzymał Jean-Pierre Nsame z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Marvin Schulz  19′ (k.) 46′
60′ Mohamed Ali Camara
Lucas Alves de Araújo
Cédric Zesiger
Stefan Knežević
57′ Jordan Lefort
Silvan Eli Sidler
70′ Michel Aebischer
Tsiy William Ndenge
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Varol Salman Tasar45′ 75′
Fabian Lustenberger
Filip Ugrinic
57′ Miralem Sulejmani
Alejandro Carbonell Vallés33′ 83′
 69′ 85′ 85′ Jean-Pierre Nsame
Louis Schaub
 58′ 70′ Meschack Elia Lina
Dejan Sorgić65′
Guillaume Faivre
David Zibung
57′ Quentin Maceiras Pralong
Marco Bürki
57′ Christian Fassnacht
Lorik Emini83′
70′ Gianluca Gaudino
Martin Frýdek Jr.46′
85′ Fabian Rieder
Ibrahima Ndiaye65′
Felix Khonde Mambimbi
Yvan Gregory Alounga Avebe75′
70′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Lino Lang

Jedenastka Young Boys Berno była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Luzern w drugiej połowie dokonała czterech zmian.