Liga szwajcarska - 4. kolejka Super League: Servette FC - BSC Young Boys 0-0

W meczu 4. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 17 października, drużyna Servette zremisowała z Young Boys Berno 0-0. Pojedynek odbył się na Stade de Genève w Carouge.

4. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-17 19:00 | Stadion: Stade de Genève | Arbiter: Lukas Fähndrich
Servette FC
BSC Young Boys
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Young Boys Berno wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Boubacar Fofana z Servette. Była to 30. minuta starcia.

W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Boubacar Fofana z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 30. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie za Timothé Cognata wszedł Boris Cespedes. W tej samej minucie trener Servette postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Grejohna Kyeiego. Na boisko wszedł Koro Koné, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vincenta Sierro z Young Boys Berno, a w 66. minucie Borisa Cespedesa z drużyny przeciwnej. Vincent Sierro z Young Boys Berno w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 63. minucie. Trener Young Boys Berno postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Nicolasa Ngamaleu i na pole gry wprowadził napastnika Theosona-Jordana Siebatcheu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Jordana Leforta, piłkarza Young Boys Berno.

Christian Fassnacht76′
30′ 39′ Boubacar Fofana
Fabian Rieder87′
79′ Kastriot Imeri
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu75′
Theo Valls
Vincent Olivier Sierro63′ 66′
62′ Timothé Cognat
Meschack Elia Lina82′
62′ Grejohn Kyei
Quentin Maceiras Pralong82′
79′ Alexis Antunes Gomez
Léo Louis Seydoux
Ricardo Azevedo Alves
Miralem Sulejmani82′
62′ 66′ Boris Cespedes
Felix Khonde Mambimbi87′
62′ Koro Issa Ahmed Koné
Theoson-Jordan Siebatcheu75′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki oraz jednej czerwonej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Young Boys Berno w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.