Liga szwajcarska - 4. kolejka Super League: FC Vaduz - FC Lugano 1-1 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 17 października, drużyna Vaduz zremisowała z Lugano 1-1 (1-0). Mecz na Rheinpark Stadion obejrzało 1 360 widzów.

4. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-17 19:00 | Stadion: Rheinpark Stadion | Widzów: 1360 | Arbiter: Adrien Jaccottet
FC Vaduz
FC Lugano
1
1
T. Çiçek 45'
M. Ošs 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lugano: Olivierowi Custodio w 7. i Numie Lavanchy w 44. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Vaduz otworzyli wynik. W ostatniej minucie pierwszej połowy z karnego bramkę zdobył Tunahan Çiçek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vaduz.

Drugą połowę zespół Vaduz rozpoczął w zmienionym składzie, za Sandra Wiesera wszedł Cédric Gasser. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Vaduz: Gabrielowi Lüchingerowi w 49. i Yannickowi Schmidowi w 56. minucie.

W 63. minucie Denis Simani został zastąpiony przez Fuada Rahimiego. Trener Lugano postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Oliviera Custodio i na pole gry wprowadził napastnika Mattię Bottaniego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lugano: Ákos Kecskés, Alexander Gerndt, Sandi Lovric, Numa Lavanchy, na ich miejsce weszli: Christopher Lungoyi, Roman Macek, Miroslav Czovilo, Marcis Ošs. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Borisa Prokopiča, Gabriela Lüchingera, Tunahana Çiçeka zajęli: Milan Gajić, Matteo Di Giusto, Nicolae Milinceanu.

W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Cédricowi Gasserowi, piłkarzowi gospodarzy.

Zawodnicy Lugano w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Marcis Ošs. Bramka padła po podaniu Adrii Guerrera.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ákos Kecskés65′
63′ Denis Simani
Fabio Daprelà
56′ Yannick Schmid
Mijat Marić
Pius Dorn
Numa Lavanchy44′ 89′
73′ Boris Prokopič
Sandi Lovric88′
49′ 73′ Gabriel Lüchinger
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Nico Hug
Adrià Guerrero Aguilar
46′ Sandro Wieser
Olivier Custodio Da Costa7′ 65′
 45′ (k.) 89′ Tunahan Çiçek
Jens Odgaard
Manuel Sutter
Alexander Gerndt88′
Gion Fadri Chande
Noam Baumann
46′ 81′ Cédric Pascal Gasser
Marcis Ošs89′  90′
63′ Fuad Rahimi
Miroslav Czovilo88′
73′ Milan Gajić
Stefano Alessandro Guidotti
Sebastian Santin
Roman Macek88′
73′ Matteo Emilio Di Giusto
Mattia Bottani65′
89′ Nicolae Milinceanu
Christopher Lungoyi65′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Vaduz, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.