Liga szwajcarska - 4. kolejka Super League: FC Sion - FC Lausanne Sport 0-0

18 października na Stade de Tourbillon odbyło się starcie 4. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Lausanne. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 2 850 widzów.

4. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-18 16:00 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 2850 | Arbiter: Alessandro Dudic
FC Sion
FC Lausanne Sport
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 mecze drużyna Sionu wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lausanne: Stjepanowi Kukuruzoviciowi w 36. minucie i Moritzowi Jenzowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

W 56. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Stjepan Kukuruzović, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 36. minucie. W 60. minucie za Joela Monteira wszedł Gabriel Bares.

Trener Sionu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Baltazara i na pole gry wprowadził napastnika Itaitingę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 60. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Sionu: Anto Grgić, Matteo Tosetti, Ayoub Abdellaoui, Gaëtan Karlen, na ich miejsce weszli: Guillaume Hoarau, Jared Khasa, Edgar André, Patrick Luan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aldina Turkeša, Christiana Schneuwlego zajęli: Evann Guessand, Joël Geissmann. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Nikola Boranijašević z Lausanne. Była to 89. minuta meczu.

Elton Monteiro Almada
89′ Ayoub Abdellaoui
Nikola Boranijašević89′
60′ Anto Grgić
Cameron Puertas Castro
Musa Araz
Per-Egil Flo
Geoffroy Serey Die
Stjepan Kukuruzović36′ 56′
76′ Matteo Tosetti
Christian Schneuwly83′
89′ Gaëtan Karlen
Joel Almada Monteiro60′
60′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Aldin Turkeš83′
Timothy Bruce Fayulu
Thomas Castella
Jean Ruiz
Gabriel Bares60′
89′ Edgar Antonio André
Joël Geissmann83′
60′ Cleilton Monteiro da Costa
Rafik Zekhnini
60′ Guillaume Hoarau
Pedro David Brazão Teixeira
76′ Jared Khasa
Lucas Da Cunha
89′ Patrick Luan dos Santos
Evann Guessand83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Sionu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Lausanne w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.