Liga szwajcarska - 36. kolejka Super League: FC Basel 1893 - FC Luzern 0-0

W pojedynku 36. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 3 sierpnia, jedenastka FC Basel zremisowała z Luzern 0-0. Mecz na St. Jakob-Park obejrzało 1 000 widzów.

36. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-08-03 20:30 | Stadion: St. Jakob-Park | Widzów: 1000 | Arbiter: U. Schnyder
FC Basel 1893
FC Luzern
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 86 meczów drużyna FC Basel wygrała 54 razy i zanotowała 19 porażek oraz 13 remisów.

Taktyka trenera jedenastki Luzern już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Luzern. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna FC Basel wyszła w zmienionym składzie, za Eraya Cömerta wszedł Louis Lurvink. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Basel w tym sezonie, pojawił się Blás Riveros, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Raoula Petrettę.

Drugą połowę zespół FC Basel rozpoczął w zmienionym składzie, za Fabiana Freia wszedł Orges Bunjaku. W 63. minucie za Simona Grethera wszedł Ardon Jasari. W tej samej minucie Francesco Margiotta został zmieniony przez Nenada Zivkovica, a za Rydera Matos wszedł na boisko Julian Hermann, co miało wzmocnić jedenastkę Luzern. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kemala Ademiego na Arthura Cabrala.

Niedługo później trener Luzern postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lina Langa wszedł Ashvin Balaruban, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce FC Basel doszło do zmiany. Mihailo Stevanovic wszedł za Yannicka Marchanda.

Simon Enzler
46′ Eray Ervin Cömert
Marco Bürki
Elis Isufi
Simon Grether63′
46′ Raoul Petretta
Stefan Knežević
Jasper van der Werff
David Mistrafovic
46′ Fabian Frei
Marvin Schulz
82′ Yannick Kevin Marchand
Silvan Eli Sidler
Ricky van Wolfswinkel
Idriz Naser Voca
73′ Kemal Ademi
David Zibung
46′ Louis Lurvink
Ashvin Balaruban79′
46′ Blás Miguel Riveros Galeano
Julian Hermann71′
46′ Orges Bunjaku
Ardon Jasari63′
82′ Mihailo Stevanovic
Tyron Owusu
Lirik Vishi
Nenad Zivkovic63′
73′ Arthur Mendonça Cabral

Przewaga drużyny FC Basel w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zespół FC Basel zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka FC Basel w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.