Liga szwajcarska - 33. kolejka Super League: FC Thun - FC Lugano 1-0 (1-0)

W meczu 33. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 11 maja, zespół Thun zwyciężył z Lugano 1-0 (1-0). Mecz na Stockhorn Arena obejrzało 4 567 widzów.

33. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-05-11 19:00 | Stadion: Stockhorn Arena | Widzów: 4567 | Arbiter: L. Fähndrich
FC Thun
FC Lugano
1
0
M. Costanzo 26'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Thun wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nelsona Ferreirę z Thun, a w 26. minucie Dragana Mihajlovica z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie jedyną bramkę z karnego zdobył Moreno Costanzo dla zespołu Thun. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Thun: Morenowi Costanzowi w 44. minucie i Marvinowi Spielmannowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Thun.

Na drugą połowę zespół Thun wyszedł w zmienionym składzie, za Nelsona Ferreirę wszedł Sven Joss. W 58. minucie Matteo Tosetti został zastąpiony przez Dennisa Salanovicia.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Domenowi Črnigojowi, piłkarzowi Lugano. Chwilę później trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Mattia Bottani, a murawę opuścił Dragan Mihajlovic. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miguela Rodriguesa z Thun, a w 90. minucie Mijata Maricia z drużyny przeciwnej.

Kibice Thun nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gregory'ego Karlena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marvin Spielmann. W drugiej połowie nie padły gole.

Mijat Marić90′
76′ Miguel Rodrigues
Fulvio Sulmoni
Nicola Sutter
Eloge Yao
58′ Matteo Tosetti
Domen Czrnigoj67′ 72′
45′ 90′ Marvin Spielmann
Dragan Mihajlovic26′ 72′
 26′ (k.) 44′ Moreno Costanzo
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
7′ 46′ Nelson Ferreira
Alexander Muci
46′ Sven Yannick Joss
Valon Fazliu
90′ Grégory Karlen
Mattia Bottani72′
58′ Dennis Salanović
Armando Sadiku72′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Thun. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów. Zespół Lugano miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Thun dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.