Reklama

Reklama

Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League: FC Zürich - BSC Young Boys 0-5 (0-2)

W spotkaniu 32. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 18 lipca, zespół FC Zürich przegrał wysoko z Young Boys Berno 0-5 (0-2). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 300 widzów.

W  spotkaniu 32. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 18 lipca, zespół FC Zürich przegrał wysoko  z Young Boys Berno  0-5 (0-2). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 300 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 86 meczów drużyna Young Boys Berno wygrała 42 razy i zanotowała 25 porażek oraz 19 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener FC Zürich postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 18. minucie na plac gry wszedł Blaž Kramer, a murawę opuścił Antonio Marchesano.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 24. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mohamedowi Camarze i Simonowi Sohmowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 33. minucie spotkania, gdy Miralem Sulejmani zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Jean Nsamé.

Reklama

W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Marcowi Schönbächlerowi, piłkarzowi gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Young Boys Berno, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jean Nsamé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 26 strzelonych goli. Asystę zanotował Meschak Elia.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Blaž Kramer z zespołu gospodarzy.

Drugą połowę drużyna FC Zürich rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephana Seilera, Marca Schönbächlera weszli Umaru Bangura, Henri Koide.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie Jean Nsamé ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Przy strzeleniu gola asystował Miralem Sulejmani.

W 59. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Jean Nsamé z Young Boys Berno. Na murawie, jak to często zdarzało się Young Boys Berno w tym sezonie, pojawił się Jordan Lotomba, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 60. minucie Jordana Leforta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W tej samej minucie Miralem Sulejmani został zmieniony przez Nicolasa Ngamaleu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Marvin Spielmann. Bramka padła po podaniu Nicolasa Ngamaleu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Ilan Sauter z FC Zürich. Była to 90. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

Jedenastka Young Boys Berno była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Young Boys Berno przyznał jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Już w najbliższą środę drużyna FC Zürich rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Lugano. Natomiast w czwartek Neuchâtel Xamax będzie gościć jedenastkę Young Boys Berno.

Reklama

Reklama

Reklama