Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League: FC Sion - BSC Young Boys 0-4 (0-2)

5 maja na Stade de Tourbillon odbyło się spotkanie 32. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sionu i Young Boys Berno. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Young Boys Berno 4-0. Na stadionie zasiadło 10 800 widzów.

32. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-05-05 16:00 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 10800 | Arbiter: A. Jaccottet
G. Hoarau 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 68 razy. Drużyna Young Boys Berno wygrała aż 38 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w siódmej minucie spotkania, gdy Jean Nsamé strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michel Aebischer.

Między 11. a 18. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Sionu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Fassnacht. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Michel Aebischer.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-3 podwyższył Thorsten Schick.

Na murawie, jak to często zdarzało się Young Boys Berno w tym sezonie, pojawił się Ulisses Garcia, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 55. minucie Djibril Sowa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A trener Sionu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Moussę Djitte'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bruno Morgado. W 58. minucie Andre Luis został zmieniony przez Yassina Fortune'a.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Young Boys Berno: Sandrowi Lauperowi w 64. i Ulissesowi Garcii w 81. minucie. W 67. minucie Thorsten Schick został zmieniony przez Jordana Lotombę, a za Michela Aebischera wszedł na boisko Gianluca Gaudino, co miało wzmocnić zespół Young Boys Berno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bastiena Tomę na Batatę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Guillaume Hoarau. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Jeana Nsamégo.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Loris Benito
58′ Bruno Ferreira Morgado
Kevin Mbabu
18′ 58′ André Luís Neitzke
Steve von Bergen
17′ Anto Grgić
Thorsten Schick  49′ 67′
80′ Bastien Toma
Jordan Lotomba67′
80′ Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Léo Louis Seydoux
Burim Kukeli
Gregory Kwesi Wüthrich
58′ Moussa Kalilou Djitté
Gianluca Gaudino75′
58′ Yassin Enzo Fortune
Roger Claver Djapone Assalé

Trzy trafienia w słupek! Bramka drużyny Young Boys Berno wyglądała na zaczarowaną.

Zawodnicy Sionu dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.