Liga szwajcarska - 32. kolejka Super League: FC Lugano - FC Luzern 1-0 (1-0)

W spotkaniu 32. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 5 maja, zespół Lugano wygrał z Luzern 1-0 (1-0). Mecz na Stadio di Cornaredo obejrzało 4 150 widzów.

32. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-05-05 16:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 4150 | Arbiter: F. San
FC Lugano
FC Luzern
1
0
A. Gerndt 39'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna Luzern wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luzern: Christianowi Schweglerowi w 30. i Silvanowi Sidlerowi w 38. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Lugano zdobył Alexander Gerndt w 39. minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 41. minucie Christian Schwegler został zastąpiony przez Otara Kakabadzego. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Numa Lavanchy z Lugano. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lugano.

Trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Petar Brlek, a murawę opuścił Mattia Bottani. W 65. minucie w drużynie Lugano doszło do zmiany. Domen Črnigoj wszedł za Numę Lavanchego.

A kibice Luzern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shkelqima Demhasaja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christian Schneuwly. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Petarowi Brlekowi z drużyny gospodarzy. Była to 67. minuta spotkania. W 79. minucie Alexander Gerndt został zmieniony przez Eloge'a Yao, co miało wzmocnić zespół Lugano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Vargasa na Francisca Rodrigueza.

Lucas Alves de Araújo
42′ 65′ Numa Lavanchy
Christian Schneuwly65′
57′ Mattia Bottani
Pascal Schürpf
 39′ 79′ Alexander Gerndt
Simon Grether
79′ Eloge Yao
Otar Kakabadze41′
57′ 67′ Petar Brlek
Claudio Lustenberger
Miroslav Czovilo
Idriz Naser Voca
65′ Domen Czrnigoj
Francisco José Rodríguez Araya89′
Armando Sadiku
Shkelqim Demhasaj65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.