Liga szwajcarska - 31. kolejka Super League: Neuchâtel Xamax - FC Sion 0-0

16 lipca na Stade de la Maladière odbyło się starcie 31. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Neuchâtel i Sionu. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

31. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-16 18:15 | Stadion: Stade de la Maladière | Widzów: 1000 | Arbiter: A. Jaccottet
Neuchâtel Xamax
FC Sion
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Drużyna Sionu wygrała aż 21 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko 13.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 29. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Neuchâtel rozpoczęła w zmienionym składzie, za Johana Djourou wszedł Arbenit Xhemajli. Trener Neuchâtel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thibaulta Corbaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Musa Araz.

W 66. minucie żółtą kartką został ukarany Xavier Laglais, piłkarz gospodarzy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Neuchâtel doszło do zmiany. Samir Ramizi wszedł za Diafrę Sakhę. W 75. minucie Batata został zastąpiony przez Bastiena Tomę.

Guy Zock z Sionu w 76. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w pierwszej minucie doliczonego czasu. Trener Sionu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Itaitinga, a murawę opuścił Roberts Uldrikis. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sionu i jedną drużynie przeciwnej.

W 88. minucie Freddy Mveng został zmieniony przez Taulanta Sulejmanova, co miało wzmocnić drużynę Neuchâtel. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pajtima Kasamiego na Jareda Khasę.

Kevin Fickentscher
46′ Johan Djourou
Ermir Lenjani
90′ Igor Đurić
Ayoub Abdellaoui
Mike Gomes
Jan Alexandre Bamert90′
29′ Marcis Ošs
Mickaël Facchinetti88′
Léo Seydoux
Quentin Maceiras
58′ Musa Araz
Pajtim Kasami90′
66′ Xavier Laglais Kouassi
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira75′
88′ Freddy Mveng Mbezele
Anto Grgić
70′ Diafra Sakho
Guy Christian Zock Abep45′ 76′
37′ Raphaël Nuzzolo
Roberts Uldrikis83′
Mattias Minder
Timothy Bruce Fayulu
Leroy Abanda Mfomo
Arian Kabashi
46′ Arbenit Xhemajli
Jean Ruiz
58′ Thibault Corbaz
Sandro Theler
Maren Haile-Selassie
Bastien Toma75′
70′ Samir Ramizi
Cleilton Monteiro da Costa83′
88′ Taulant Sulejmanov
Jared Khasa90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół Neuchâtel w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.