Liga szwajcarska - 31. kolejka Super League: FC Zürich - FC Sion 1-0 (0-0)

W spotkaniu 31. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 28 kwietnia, zespół FC Zürich wygrał z Sionem 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 8 904 widzów.

S. Odey 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 mecze zespół FC Zürich wygrał 31 razy i zanotował 18 porażek oraz 24 remisy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Joel Untersee został zmieniony przez Levana Kharabadzego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sion: Xavierowi Laglais'owi w 20. i Pajtimowi Kasamiemu w 24. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener FC Zürich postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Benjamin Kololli, a murawę opuścił Assan Ceesay.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Stephen Odey dla zespołu FC Zürich. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Antonio Marchesano.

W następstwie utraty gola trener Sionu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Burima Kukelego i na pole gry wprowadził napastnika Moussę Djitte'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Antoniowi Marchesanowi, zawodnikowi FC Zürich. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w drużynie Sionu za Anta Grgica wszedł Adryan, a w zespole FC Zürich Marco Schönbächler zmienił Alaina Nefa.

W 88. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Xavier Laglais, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 20. minucie. W samej końcówce meczu żółte kartki obejrzał Mirlind Kryeziu z FC Zürich oraz Birama Ndoye z drużyny gości.

Ayoub Abdellaoui
89′ Mirlind Kryeziu
Ermir Lenjani
Andreas Maxso
Quentin Maceiras Pralong
6′ Joel Untersee
Anto Grgić82′
Toni Domgjoni
Pajtim Kasami24′
78′ Antonio Marchesano
Burim Kukeli74′
Kevin Ruegg
Xavier Laglais Kouassi20′ 88′
82′ Marco Schönbächler
Birama Ndoye89′
 69′ Stephen Pius Odey
Bastien Toma
69′ Assan Torrez Ceesay
Roberts Uldrikis
Andris Vanins
Anthony Maisonnial
6′ Levan Kharabadze
Martin Angha-Lötscher
82′ Alain Nef
Jan Alexandre Bamert
Salim Khelifi
Bruno Ferreira Morgado
69′ Benjamin Kololli
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Simon Sohm
Adryan Oliveira Tavares82′
Yann Aime Kasai
Moussa Kalilou Djitté74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół FC Zürich wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.