Liga szwajcarska - 31. kolejka Super League: FC Sankt Gallen 1879 - FC Basel 1893 0-3 (0-1)

28 kwietnia na Kybunpark w St. Gallen odbył się mecz 31. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sankt Gallen i FC Basel. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Basel 3-0. Starcie obejrzało 13 755 widzów.

V. Stocker 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 87 razy. Drużyna FC Basel wygrała aż 44 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 19.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Basel w 21. minucie spotkania, gdy Ricky van Wolfswinkel zdobył pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Blás Riveros.

W 45. minucie Silvan Hefti zastąpił Andreasa Wittwera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Basel.

W 46. minucie Edon Zhegrova został zmieniony przez Kevina Buę, a za Taulanta Xhakę wszedł na boisko Fabian Frei, co miało wzmocnić zespół FC Basel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordiego Quintillę na Musaha Nuhu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Basel, zdobywając kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Samuele Campo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Kevin Bua.

W 74. minucie w drużynie Sankt Gallen doszło do zmiany. Derek Kutesa wszedł za Leonidasa Stergiou. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Milanowi Viloticiowi z Sankt Gallen. Była to 79. minuta spotkania. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce FC Basel doszło do zmiany. Luca Zuffi wszedł za Samuele Campa.

Niedługo później Valentin Stocker wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, strzelając kolejnego gola w 82. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Kevina Bui.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Jonas Omlin
45′ Silvan Hefti
Eray Ervin Cömert
Nicolas Lüchinger
Blás Miguel Riveros Galeano
74′ Leonidas Stergiou
Marek Suchy
79′ Milan Vilotić
Silvan Widmer
Tranquillo Barnetta
Samuele Campo  65′ 81′
Majeed Ashimeru
Zdravko Kuzmanović
46′ Jordi Quintillà Guasch
Carlos Augusto Zambrano Ochandarte
46′ Musah Nuhu
Kevin Bua46′
45′ Andreas Wittwer
Fabian Frei61′
74′ Derek Kutesa
Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
Jérémy Bruno Guillemenot
Luca Zuffi81′
Víctor Ruiz Abril
Albian Afrim Ajeti

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Sankt Gallen wręczył jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.