Liga szwajcarska - 31. kolejka Super League: FC Basel 1893 - FC Zürich 4-0 (2-0)

W pojedynku 31. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 14 lipca, zespół FC Basel wysoko wygrał z FC Zürich 4-0 (2-0). Mecz na St. Jakob-Park obejrzało 1 000 widzów.

R. van Wolfswinkel 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 97 starć jedenastka FC Basel wygrała 53 razy i zanotowała 16 porażek oraz 28 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Fabian Frei wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, strzelając gola w 14. minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Samuele Campo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 34. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Taulantowi Xhace i Marcowi Schönbächlerowi.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Basel, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Stocker. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Tician Tushi.

Kibice FC Basel nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kemala Ademiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Arthur Cabral. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Drugą połowę jedenastka FC Basel rozpoczęła w zmienionym składzie, za Taulanta Xhakę, Eraya Cömerta weszli Elis Isufi, Yannick Marchand.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole FC Zürich doszło do zmiany. Lenny Janko wszedł za Nilsa Reichmutha. W 61. minucie Soheil Arghandewall zastąpił Diego Corvalana. Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Zürich: Lavdrim Rexhepi, Marco Schönbächler, José Gonçalves, na ich miejsce weszli: Basil Erne, Nedim Omeragic, Enit Sadiku. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Valentina Stockera, Ticiana Tushiego zajęli: Ricky van Wolfswinkel, Dimitri Oberlin.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Fabian Frei z drużyny gospodarzy. Była to 88. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Basel w 90. minucie spotkania, gdy Ricky van Wolfswinkel strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Kemal Ademi.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fabian Frei z FC Basel. Bramka padła po podaniu Omara Alderetego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

José Julio Gomes Gonçalves86′
46′ Eray Ervin Cömert
Soheil Arghandewall61′
 14′, 90′ 88′ Fabian Frei
Antonio Marchesano
 37′ 64′ Valentin Stocker
Nils Ramiro Reichmuth61′
34′ 46′ Taulant Xhaka
Lavdrim Rexhepi77′
46′ Arthur Mendonça Cabral
Marco Schönbächler34′ 85′
75′ Tician Tushi
Lavdim Zumberi
Đorđe Nikolić
Serkan Polat
46′ Elis Isufi
Diego Miguel Corvalan Couceiro61′
Eric dos Santos Rodrigues
Basil Erne77′
46′ Yannick Kevin Marchand
Lenny Janko61′
46′ Kemal Ademi
Enit Sadiku86′
75′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Luka Frei
64′  90′ Ricky van Wolfswinkel
Nedim Omeragic85′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.