Liga szwajcarska - 30. kolejka Super League: Servette FC - FC Sankt Gallen 1879 1-1 (0-1)

12 lipca na Stade de Genève w Carouge odbyło się starcie 30. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i Sankt Gallen. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

30. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-12 16:00 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 1000 | Arbiter: U. Schnyder
Servette FC
FC Sankt Gallen 1879
1
1
M. Stevanović 61'
V. Rüfli 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Sankt Gallen wygrała aż 19 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sankt Gallen w 18. minucie spotkania, gdy Vincent Rüfli zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jordi Quintillà.

W 31. minucie Christopher Routis zastąpił Nicolasa Vouilloza. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mirowi Muheimowi z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sankt Gallen.

W 55. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Jerememu Guillemenotowi z Sankt Gallen. Kibice Sankt Gallen nie mogli już doczekać się wprowadzenia André Ribeira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cédric Itten.

Trener Servette postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Borisa Cespedesa i na pole gry wprowadził napastnika Kora Kone'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna Servette wyrównała wynik meczu. W 61. minucie Miroslav Stevanović wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Timothé Cognat.

Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sankt Gallen: Víctor Ruiz, Jeremy Guillemenot, Vincent Rüfli, na ich miejsce weszli: Tim Staubli, Axel Bakayoko, Musah Nuhu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kastriota Imeriego, Grejohna Kyeiego zajęli: Ricardo Azevedo, Andrea Maccoppi. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gaëla Ondouę z Servette, a w 90. minucie Ermedina Demirovicia z drużyny przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ermedin Demirović osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 90. minucie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Miro Muheim45′
31′ Christopher Routis
Vincent Rüfli  18′ 80′
Vincent Julien Sasso
Leonidas Stergiou
Anthony Sauthier
Betim Fazliji
 61′ Miroslav Stevanović
Alessandro Kräuchi
57′ Boris Cespedes
Jordi Quintillà Guasch
Timothé Cognat
Ermedin Demirović90′ 90′
82′ Kastriot Imeri
Cédric Itten56′
82′ Gaël Ondoua
Jérémy Bruno Guillemenot55′ 71′
82′ Grejohn Kyei
Víctor Ruiz Abril71′
Jöel Kiassumbua
Jonathan Klinsmann
31′ Nicolas Vouilloz
Yannis Letard
82′ Ricardo Azevedo Alves
Musah Nuhu80′
82′ Andrea Maccoppi
Tim Staubli71′
Alexis Martial
Axel Mohamed Bakayoko71′
57′ Koro Issa Ahmed Kone
Angelo Campos
Emmanuel Samba
André David Oliveira Ribeiro56′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Servette przyznał jedną żółtą.