Liga szwajcarska - 30. kolejka Super League: FC Thun - Neuchâtel Xamax 3-0 (2-0)

W pojedynku 30. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 12 lipca, jedenastka Thun wygrała z Neuchâtel 3-0 (2-0). Mecz na Stockhorn Arena obejrzało 1 000 widzów.

G. Karlen 32',90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów zespół Thun wygrał 18 razy i zanotował 12 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie kartkę dostał Nias Hefti, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Thun w 14. minucie spotkania, gdy Ridge Munsy strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Kenan Fatkic.

Zespół Neuchâtel ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Grégory Karlen. Przy zdobyciu bramki asystował Basil Stillhart.

W 44. minucie arbiter pokazał kartkę Igorowi Đuriciowi z jedenastki gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Neuchâtel rozpoczęła w zmienionym składzie, za Taulanta Sulejmanova wszedł Liridon Mulaj. Trener Neuchâtel postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Maren Haile-Selassie, a murawę opuścił Léo Seydoux.

Drugą połowę zespół Neuchâtel rozpoczął w zmienionym składzie, za Xaviera Laglais'a wszedł Freddy Mveng. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Kenanowi Fatkicowi z Thun. Była to 52. minuta meczu. Kibice Thun nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simone Rappa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ridge Munsy. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Thun doszło do zmiany. Miguel Castroman wszedł za Matteo Tosettiego. W 81. minucie Raphaël Nuzzolo zastąpił Thibaulta Corbaza. W 89. minucie w jedenastce Thun doszło do zmiany. Stefan Glarner wszedł za Kenana Fatkica.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Grégory Karlen po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0. W zdobyciu bramki pomógł Leonardo Bertone.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Mike Gomes
74′ Matteo Tosetti
André Luís Neitzke
 32′, 90′ Grégory Karlen
Léo Seydoux46′
Leonardo Bertone
Taulant Sulejmanov46′
52′ 89′ Kenan Fatkić
Musa Araz
2′ Nias Hefti
Xavier Laglais Kouassi46′
Basil Stillhart
Samir Ramizi
 14′ 69′ Ridge Munsy
Raphaël Nuzzolo81′
Andreas Hirzel
Mattias Minder
89′ Stefan Glarner
Janick Kamber
Sven Yannick Joss
Arbenit Xhemajli
Magnus Breitenmoser
Thibault Corbaz81′
74′ Miguel Castroman Aragundi
Maren Haile-Selassie46′
Uros Vasic
Liridon Mulaj46′
69′ Simone Rapp
Freddy Mveng Mbezele46′

Przewaga drużyny Neuchâtel w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Neuchâtel zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Thun otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Neuchâtel w drugiej połowie dokonała czterech zmian.