Liga szwajcarska - 3. kolejka Super League: FC Lausanne Sport - FC Zürich 4-0 (2-0)

3 października na Stade Olympique de la Pontaise odbyło się spotkanie 3. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lausanne i FC Zürich. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lausanne 4-0. Na stadionie zasiadło 2 350 widzów.

3. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-03 19:00 | Stadion: Stade Olympique de la Pontaise | Widzów: 2350 | Arbiter: Luca Cibelli
E. Guessand 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 meczów zespół FC Zürich wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Aldin Turkeš wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lausanne , zdobywając bramkę w 12. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Per-Egil Flo.

W 31. minucie Silvan Wallner zastąpił Marca Schönbächlera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lausanne w 41. minucie spotkania, gdy Cameron Puertas strzelił drugiego gola.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Nikoli Boranijaševiciowi z jedenastki gospodarzy. Była to 52. minuta starcia. Trener Lausanne postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Joela Monteira. Na boisko wszedł Lucas Da Cunha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Lausanne doszło do zmiany. Gabriel Bares wszedł za Stjepana Kukuruzovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lausanne w 76. minucie spotkania, gdy Nikola Boranijašević zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Cameron Puertas.

W 80. minucie Elton Monteiro został zmieniony przez Marca Tsounguiego, a za Aldina Turkeša wszedł na boisko Evann Guessand, co miało wzmocnić zespół Lausanne. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toniego Domgjoniego na Stephana Seilera.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Evann Guessand. Asystę przy golu zaliczył Gabriel Bares.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Lasse Sobiech
80′ Elton Monteiro Almada
Bećir Omeragić
 76′ 52′ Nikola Boranijašević
Tobias Schättin61′
74′ Stjepan Kukuruzović
Hekuran Kryeziu46′
Per-Egil Flo
Fabian Daniel Rohner
 41′ Cameron Puertas Castro
Benjamin Kololli
Christian Schneuwly
Toni Domgjoni83′
66′ Joel Almada Monteiro
Antonio Marchesano
 12′ 81′ Aldin Turkeš
Blaž Kramer61′
Thomas Castella
Živko Kostadinović
80′ Marc Fred Tsoungui
Nathan Raphael Pelae Cardoso46′
74′ Gabriel Bares
Marco Schönbächler31′
Stéphane Cueni
Stephan Vinicius Seiler83′
Théo Rochat
Adrian Winter
66′ Lucas Da Cunha
Assan Torrez Ceesay61′
81′  88′ Evann Guessand
Aiyegun Tosin61′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Lausanne przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka FC Zürich wymieniła pięciu zawodników.