Liga szwajcarska - 3. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Vaduz 1-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 4 października, zespół Young Boys Berno wygrał z Vaduz 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 11 660 widzów.

3. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-10-04 16:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 11660 | Arbiter: Léonce Lionel Tschudi
BSC Young Boys
FC Vaduz
1
0
J. Nsame 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ulisses Garcia z Young Boys Berno. Była to 16. minuta pojedynku.

W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Gabrielowi Lüchingerowi z drużyny gości. W 60. minucie za Gianlucę Gaudina wszedł Nicolas Ngamaleu.

W tej samej minucie w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Meschack Elia wszedł za Feliksa Khondego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Young Boys Berno w 62. minucie spotkania, gdy Jean-Pierre Nsame zdobył pierwszą bramkę. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cédrica Zesigera z Young Boys Berno, a w 84. minucie Piusa Dorna z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Ulissesa Garcię. Na boisko wszedł Jordan Lefort, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Denis Simani
73′ Cédric Zesiger
Yannick Schmid
16′ 88′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Pius Dorn84′
60′ Gianluca Gaudino
Gabriel Lüchinger58′
Vincent Olivier Sierro
Cédric Pascal Gasser73′
Fabian Lustenberger
Sandro Wieser68′
90′ Christian Fassnacht
Tunahan Çiçek
 62′ 88′ Jean-Pierre Nsame
Nicolae Milinceanu86′
60′ Felix Khonde Mambimbi
Manuel Sutter73′
Guillaume Faivre
Justin Ospelt
Nicolas Sandro Bürgy
Nico Hug73′
88′ Jordan Lefort
Fuad Rahimi
60′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Milan Gajić73′
90′ Miralem Sulejmani
Boris Prokopič68′
60′ Meschack Elia Lina
Sebastian Santin86′
88′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Matteo Emilio Di Giusto86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.