Liga szwajcarska - 3. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Lugano 2-0 (1-0)

W starciu 3. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 4 sierpnia, drużyna Young Boys Berno wygrała z Lugano 2-0 (1-0). Mecz na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern obejrzało 24 091 widzów.

J. Nsame 15',60'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań jedenastka Young Boys Berno wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 15. minucie spotkania, gdy Jean Nsamé strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Ulisses Garcia.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ulissesa Garcię z Young Boys Berno, a w 40. minucie Oliviera Custodio z drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu Marvin Spielmann został zmieniony przez Rogera Assalégo. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Young Boys Berno.

W 54. minucie arbiter wręczył kartkę Mattii Bottaniemu z drużyny gości.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Young Boys Berno, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie Jean Nsamé po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola asystował Michel Aebischer.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Filip Holender, Carlinhos, a na ich miejsce weszli Alexander Gerndt, Francisco Rodriguez. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jonathana Sabbatiniego z Lugano, a w 74. minucie Nicolasa Ngamaleu z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nicolasa Ngamaleu wszedł Nicolas Bürgy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Young Boys Berno utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Mattia Bottani został zmieniony przez Miroslava Czovila, co miało wzmocnić jedenastkę Lugano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ulissesa Garcię na Jordana Lotombę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Noam Baumann
27′ 85′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Mijat Marić
74′ 79′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Marco Aratore
45′ Marvin Spielmann
Alexander Gerndt63′
 15′, 60′ Jean-Pierre Nsame
Mattia Bottani54′ 79′
Marco Wolfli
David da Costa
79′ Nicolas Sandro Bürgy
Linus Max Obexer
85′ Jordan Lotomba
Miroslav Czovilo79′
Gregory Kwesi Wüthrich
Sandi Lovric
Daniel Pedro Martinho Teixeira
Bálint Vécsei
45′ Roger Claver Djapone Assalé
Carlos Antônio de Souza Júnior63′
Felix Khonde Mambimbi
Filip Holender63′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Young Boys Berno, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.