Liga szwajcarska - 29. kolejka Super League: Servette FC - FC Luzern 2-0 (2-0)

W pojedynku 29. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 8 lipca, zespół Servette wygrał z Luzern 2-0 (2-0). Mecz na Stade de Genève w Carouge obejrzało 1 000 widzów.

29. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-08 20:30 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Tschudi
Servette FC
FC Luzern
2
0
A. Schalk 4'
M. Stevanović 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 meczów zespół Servette wygrał 16 razy i zanotował 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Alex Schalk.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Servette postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 37. minucie na plac gry wszedł Kastriot Imeri, a murawę opuścił Varol Taşar.

Zespół Luzern ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie trafił Miroslav Stevanović. Asystę zanotował Alex Schalk.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Marco Bürki, piłkarz gości. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alex Schalk osłabiając tym samym zespół Servette. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę drużyna Luzern wyszła w zmienionym składzie, za Marca Bürkiego wszedł Otar Kakabadze. W 67. minucie Grejohn Kyei zastąpił Borisa Cespedesa.

Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Servette: Timothé Cognat, Steve Rouiller, Dennis Iapichino, na ich miejsce weszli: Koro Kone, Vincent Sasso, Andrea Maccoppi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simona Grethera, Lorika Eminiego zajęli: Aziz Binous, Mark Marleku. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Otar Kakabadze z zespołu gości. Była to 83. minuta pojedynku. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia wyrzucił z boiska Stefana Kneževicia z Luzern.

Marius Müller
79′ Dennis Iapichino
Lucas Alves de Araujo
79′ Steve Rouiller
Marco Bürki45′ 46′
Christopher Routis
Simon Grether80′
Anthony Sauthier
Stefan Knežević90′
79′ Timothé Cognat
Marvin Schulz
Gaël Ondoua
Lorik Emini87′
 43′ Miroslav Stevanović
Pascal Schürpf
37′ Varol Salman Taşar
Ryder Matos
67′ Grejohn Kyei
Francesco Margiotta
 4′ 45′ Alex Schalk
Blessing Chibukie Eleke
Jöel Kiassumbua
Simon Enzler
79′ Vincent Julien Sasso
Ashvin Balaruban
Ricardo Azevedo Alves
Otar Kakabadze46′ 83′
67′ Boris Cespedes
Silvan Sidler
37′ Kastriot Imeri
David Mistrafovic
79′ Andrea Maccoppi
Aziz Salah Binous80′
79′ Koro Issa Ahmed Kone
Mark Marleku87′

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Luzern pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Luzern w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.