Liga szwajcarska - 29. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Thun 4-0 (1-0)

W starciu 29. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 8 lipca, drużyna Young Boys Berno wysoko wygrała z Thun 4-0 (1-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 1 000 widzów.

29. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-08 18:15 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Fähndrich
G. Gaudino 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 68 razy. Drużyna Young Boys Berno wygrała aż 34 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 13.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Boureimę Bandé z Thun, a w 34. minucie Vincenta Sierro z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Guillaume Hoarau został zmieniony przez Miralema Sulejmaniego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Stefanowi Glarnerowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 45. minucie spotkania, gdy Nicolas Ngamaleu strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Young Boys Berno.

W pierwszych minutach drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Boureima Bandé, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 16. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Young Boys Berno w 51. minucie spotkania, gdy Miralem Sulejmani zdobył z karnego drugą bramkę. W 59. minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Saidy Janko wszedł za Jordana Lotombę.

Kibice Young Boys Berno nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gianlucę Gaudina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nicolas Ngamaleu. Posunięcie trenera było słuszne. Gianlucę Gaudina zdobył czwartą bramkę w 90. minucie spotkania. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Young Boys Berno doszło do zmiany. Meschak Elia wszedł za Fabiana Lustenbergera. W tej samej minucie trener Thun postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kenan Fatkic, a murawę opuścił Gregory Karlen.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Salehowi Chihadehowi z Thun. Była to 68. minuta pojedynku.

W 71. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Miralem Sulejmani z Young Boys Berno. Asystę zaliczył Meschak Elia.

W 72. minucie Miguel Castroman został zmieniony przez Hirana Ahmeda, a za Niasa Heftiego wszedł na boisko Chris Kablan, co miało wzmocnić zespół Thun. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michela Aebischera na Christophera Martinsa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Gianluca Gaudino. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Meschak Elia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Nicolas Hasler
59′ Jordan Lotomba
Nikki Havenaar
60′ Fabian Lustenberger
Boureima Hassane Bandé16′ 50′
Cédric Zesiger
Leonardo Bertone60′
 45′ (k.) 59′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Miguel Castroman Aragundi72′
Christian Fassnacht
Nias Hefti72′
76′ Michel Aebischer
Grégory Karlen60′
34′ Vincent Sierro
Basil Stillhart
34′ Guillaume Hoarau
Ridge Munsy65′
Marco Wolfli
Andreas Hirzel
Mohamed Ali Camara
Sven Yannick Joss
59′ Saidy Janko
Chris Kablan72′
59′  90′ Gianluca Gaudino
Hiran Ahmed72′
76′ Christopher Martins Pereira
Kenan Fatkić60′
34′  51′ (k.), 71′ Miralem Sulejmani
Matteo Tosetti60′
60′ Meschack Elia Lina
Saleh Chihadeh65′ 68′

Wyjątkowa nieporadność napastników Thun była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze Thun obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.