Liga szwajcarska - 28. kolejka Super League: FC Zürich - Servette FC 2-0 (1-0)

W starciu 28. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna FC Zürich wygrała z Servette 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 1 000 widzów.

28. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-04 20:30 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 1000 | Arbiter: S. Schärer
FC Zürich
Servette FC
2
0
B. Kololli 19'
K. Rüegg 50'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań jedenastka Servette wygrała 19 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Zürich w 19. minucie spotkania, gdy Benjamin Kololli strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nathan z FC Zürich. Była to 30. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Zürich.

Trener Servette postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alex Schalk, a murawę opuścił Andrea Maccoppi. Drugą połowę drużyna FC Zürich rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marca Schönbächlera wszedł Simon Sohm.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Kevin Ruegg. Asystę zanotował Michael Kempter.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Steve'a Rouillera, zawodnika gości. W 60. minucie Varol Taşar został zmieniony przez Miroslava Stevanovicia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Benjamin Kololli z jedenastki gospodarzy.

W 69. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Ricardo Azevedo, Boris Cespedes, a na ich miejsce weszli Nicolas Vouilloz, Timothé Cognat. Chwilę później trener FC Zürich postanowił wzmocnić formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Kemptera. Na boisko wszedł Pa Jagne, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Zürich.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Jöel Kiassumbua
71′ Michael Kempter
Steve Rouiller53′
81′ Becir Omeragic
Christopher Routis
30′ Nathan Raphael Pelae Cardoso
Anthony Sauthier
 19′ 65′ 81′ Benjamin Kololli
Andrea Maccoppi46′
72′ 74′ Antonio Marchesano
Gaël Ondoua86′
 50′ Kevin Ruegg
Varol Salman Taşar60′
46′ Marco Schönbächler
Koro Issa Ahmed Kone
Andris Vanins
Joao Paulo Castanheira
71′ 75′ Pa Modou Jagne
Noah Henchoz
81′ Mirlind Kryeziu
Ricardo Azevedo Alves69′
74′ 90′ Stephan Seiler
Boris Cespedes69′
46′ Simon Sohm
Alexis Martial86′
81′ Adrian Winter
Miroslav Stevanović60′
Henri Koide
Alex Schalk46′

Drużyna Servette miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół FC Zürich zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze FC Zürich otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.