Liga szwajcarska - 28. kolejka Super League: FC Sankt Gallen 1879 - FC Sion 2-1 (2-1)

5 lipca na Kybunpark w St. Gallen odbyło się spotkanie 28. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Sankt Gallen i Sionu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sankt Gallen 2-1. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

Batata 22'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 75 pojedynków zespół Sankt Gallen wygrał 34 razy i zanotował 29 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał kartką Jeana Ruiza, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sankt Gallen w 12. minucie spotkania, gdy Ermedin Demirović strzelił pierwszego gola. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Sankt Gallen, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 19. minucie Ermedin Demirović.

Zawodnicy Sionu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Batata. Asystę zaliczył Itaitinga.

W 45. minucie sędzia pokazał kartkę Jerememu Guillemenotowi z Sankt Gallen. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Sankt Gallen wyszła w zmienionym składzie, za Jeremego Guillemenota wszedł Vincent Rüfli. A trener Sionu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jareda Khasę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ayoub Abdellaoui.

Drugą połowę drużyna Sionu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana Ruiza wszedł Arian Kabashi. W 61. minucie Ermedin Demirović został zastąpiony przez André Ribeira. W tej samej minucie trener Sankt Gallen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Axel Bakayoko, a murawę opuścił Víctor Ruiz.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sionu i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Ayoub Abdellaoui46′
81′ Yannis Letard
Pajtim Kasami
 12′, 19′ 61′ Ermedin Demirović
Birama Ndoye
Lukas Görtler
Roberts Uldrikis81′
45′ 46′ Jeremy Bruno Guillemenot
Cleilton Monteiro da Costa72′
61′ Víctor Ruiz Abril
Sandro Theler
Jonathan Klinsmann
Timothy Fayulu
81′ Musah Nuhu
Mickaël Facchinetti87′
46′ 90′ Vincent Rüfli
Arian Kabashi46′
Alessandro Kräuchi
Guy Christian Zock Abep
Tim Staubli
Yassin Fortune81′ 85′
61′ Axel Mohamed Bakayoko
Jared Khasa46′
61′ André David Oliveira Ribeiro
Filip Stojilkovic72′

Jedenastka Sankt Gallen zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Drużyna Sankt Gallen w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.