Liga szwajcarska - 28. kolejka Super League: FC Basel 1893 - Neuchâtel Xamax 2-0 (1-0)

4 lipca na St. Jakob-Park odbył się pojedynek 28. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami FC Basel i Neuchâtel. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Basel 2-0. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

Arthur Cabral 82'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 69 spotkań drużyna FC Basel wygrała 34 razy i zanotowała 19 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Musa Araz, piłkarz gości.

W 16. minucie Eray Cömert zastąpił Yannicka Marchanda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Basel w 17. minucie spotkania, gdy Raoul Petretta zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Valentin Stocker.

Trener Neuchâtel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thibaulta Corbaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Samir Ramizi. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Thibaultowi Corbazowi z Neuchâtel. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Basel.

Między 46. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Basel: Valentin Stocker, Lirik Vishi, Ramires, Elis Isufi, na ich miejsce weszli: Dimitri Oberlin, Taulant Xhaka, Tician Tushi, Blás Riveros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Taulanta Sulejmanova, Freddego Mvenga, Musy Araza, Janicka Kambera zajęli: Diafra Sakho, Xavier Laglais, Yannis Tafer, Leroy Abanda. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką André Luísa z Neuchâtel, a w 67. minucie Ramiresa z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Arthur Cabral wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Basel, strzelając kolejnego gola w 82. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Dimitri Oberlin.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Neuchâtel: Xavierowi Laglais'owi w 85. i Léo Seydoux w 87. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Laurent Walthert
16′ Eray Ervin Cömert
Igor Đurić
80′ Elis Isufi
Mike Gomes
 17′ Raoul Petretta
Janick Kamber80′
Jasper van der Werff
André Luís Neitzke56′
Samuele Campo
Léo Louis Seydoux87′
67′ 80′ Eric dos Santos Rodrigues
Taulant Seferi46′
Fabian Frei
Musa Araz12′ 71′
61′ Valentin Stocker
Freddy Mveng Mbezele46′
62′ Lirik Vishi
Samir Ramizi36′
 82′ Arthur Mendonça Cabral
Raphaël Nuzzolo
Đorđe Nikolić
Mattias Minder
80′ Blás Miguel Riveros Galeano
Leroy Abanda Mfomo80′
16′ Yannick Kevin Marchand
Arbenit Xhemajli
62′ Taulant Xhaka
Thibault Corbaz36′ 38′
Kemal Ademi
Xavier Laglais Kouassi46′ 85′
61′ Dimitri Joseph Oberlin Mfomo
Yannis Tafer71′
80′ Tician Tushi
Diafra Sakho46′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Basel, a zawodnikom gości przyznał pięć.