Liga szwajcarska - 28. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Lugano 3-0 (1-0)

W starciu 28. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 5 lipca, jedenastka Young Boys Berno wygrała z Lugano 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Wankdorf obejrzało 1 000 widzów.

M. Camara 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Young Boys Berno wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 32. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Lugano Eloge Yao.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Stefanowi Guidottiemu z zespołu gości. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Young Boys Berno.

Drugą połowę zespół Lugano rozpoczął w zmienionym składzie, za Franklina Sasere'a wszedł Rangelo Janga.

W 60. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lugano Eloge Yao. W 67. minucie Jefferson został zmieniony przez Daniela Pavlovica.

W tej samej minucie w drużynie Lugano doszło do zmiany. Miroslav Czovilo wszedł za Stefana Guidottiego. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Michel Aebischer wszedł za Miralema Sulejmaniego. Trener Young Boys Berno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marvina Spielmanna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Nicolas Ngamaleu. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić trzecią bramkę.

Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Young Boys Berno: Gianluca Gaudino, Jordan Lotomba, Christian Fassnacht, na ich miejsce weszli: Felix Mambimbi, Jordan Lefort, Meschak Elia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sandiego Lovrica, Filipa Holendra zajęli: Francisco Rodriguez, Christopher Lungoyi.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Mohamed Camara. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marvin Spielmann.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Noam Baumann
 90′ Mohamed Ali Camara
Fabio Daprelà
Saidy Janko
Ákos Kecskés
85′ Jordan Lotomba
Numa Lavanchy
Fabian Lustenberger
Jefferson Moreira Nascimento67′
Cédric Zesiger
Eloge Yao 32′ (samob.),60′ (samob.)
86′ Christian Fassnacht
Stefano Guidotti 45′ 67′
79′ Nicolas Moumi Ngamaleu
Sandi Lovric82′
79′ Gianluca Gaudino
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Christopher Martins Pereira
Filip Holender83′
69′ Miralem Sulejmani
Franklin Olanitori Sasere46′
Marco Wolfli
David da Costa
85′ Jordan Lefort
Daniel Pavlovic67′
69′ Michel Aebischer
Miroslav Czovilo67′
79′ Marvin Spielmann
Christopher Lungoyi83′
86′ Meschak Elia
Francisco José Rodriguez Araya82′
Guillaume Hoarau
Ransford Selasi
79′ Felix Khonde Mambimbi
Rangelo Janga46′

Wyjątkowa nieporadność napastników Lugano była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lugano przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.