Liga szwajcarska - 27. kolejka Super League: FC Thun - FC Zürich 3-2 (3-2)

1 lipca na Stockhorn Arena odbyło się starcie 27. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Thun i FC Zürich. Mecz zakończył się zwycięstwem Thun 3-2. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

27. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-07-01 20:30 | Stadion: Stockhorn Arena | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Tschudi
B. Kololli 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Drużyna FC Zürich wygrała aż 37 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Thun nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Simone Rapp. Przy strzeleniu gola pomagał Nias Hefti.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Thun w 14. minucie spotkania, gdy Matteo Tosetti strzelił drugiego gola. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Nias Hefti.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Gregory Karlen. Bramka padła po podaniu Basila Stillharta.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pół godzinie gry pierwszego gola dla piłkarzy gości strzelił Mirlind Kryeziu. Asystę przy bramce zaliczył Benjamin Kololli.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Basilowi Stillhartowi z Thun. Była to 45. minuta spotkania. W czwartej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Basil Stillhart z Thun i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w pierwszej minucie doliczonego czasu. Cztery minuty później wynik ustalił z karnego Benjamin Kololli.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Na drugą połowę zespół FC Zürich wyszedł w zmienionym składzie, za Willy'ego Britto, Vasilije Janjičicia weszli Toni Domgjoni, Simon Sohm. Także drużyna Thun rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matteo Tosettiego wszedł Nicola Sutter. Kibice Thun nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kenana Fatkica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Boureima Bandé.

W 72. minucie Marco Schönbächler został zastąpiony przez Henriego Koide'a. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Thun i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie w drużynie FC Zürich doszło do zmiany. Pa Jagne wszedł za Michaela Kemptera.

Zespołowi FC Zürich zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Thun.

Yanick Brecher
85′ Nicolas Hasler
Dagou Willie Anderson Britto46′
74′ Nikki Havenaar
Michael Kempter81′
Sven Yannick Joss
Mirlind Kryeziu  31′
61′ Boureima Hassane Bandé
Nathan Raphael Pelae Cardoso
Leonardo Bertone
Benjamin Kololli  45′ (k.)
Nias Hefti
Vasilije Janjičić46′
 21′ 90′ Grégory Karlen
Hekuran Kryeziu
45′ 45′ Basil Stillhart
Kevin Ruegg
 14′ 46′ Matteo Tosetti
Marco Schönbächler72′
 11′ 90′ Simone Rapp
Adrian Winter
Andreas Hirzel
Andris Vanins
46′ Nicola Sutter
Umaru Bangura
Magnus Breitenmoser
Pa Modou Jagne81′
61′ Kenan Fatkić