Liga szwajcarska - 25. kolejka Super League: Neuchâtel Xamax - FC Basel 1893 1-2 (1-1)

W spotkaniu 25. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół Neuchâtel przegrał z FC Basel 1-2 (1-1). Mecz na Stade de la Maladière obejrzało 1 000 widzów.

25. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-06-24 18:15 | Stadion: Stade de la Maladière | Widzów: 1000 | Arbiter: A. Dudic
Arthur Cabral 75'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 68 meczów jedenastka FC Basel wygrała 33 razy i zanotowała 19 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neuchâtel w 11. minucie spotkania, gdy Musa Araz strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Léo Seydoux.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Stocker. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Kemal Ademi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Omar Alderete z drużyny gości. Była to 37. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie Kemal Ademi został zastąpiony przez Arthura Cabrala. W tej samej minucie trener FC Basel postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Afimico Pululu, a murawę opuścił Blás Riveros.

W 60. minucie w zespole Neuchâtel doszło do zmiany. Yannis Tafer wszedł za Samira Ramiziego. Trener Neuchâtel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Liridona Mulaja. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Taulant Sulejmanov. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Johan Djourou, piłkarz Neuchâtel.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Basel przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Arthur Cabral. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Silvan Widmer.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Neuchâtel: Xavierowi Laglais'owi w 79. i Musie Arazowi w 80. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Jonas Omlin
73′ Leroy Abanda Mfomo
Omar Federico Alderete Fernández37′
70′ 75′ Johan Djourou
Silvan Widmer
60′ Taulant Seferi
Samuele Campo
 11′ 80′ Musa Araz
Fabian Frei
79′ Xavier Laglais Kouassi
Valentin Stocker  19′ 90′
60′ Samir Ramizi
Taulant Xhaka80′
Raphaël Nuzzolo
Kemal Ademi59′
Mattias Minder
Đorđe Nikolić
75′ Mike Gomes
Emil Evert Bergström
73′ Janick Kamber
Jasper van der Werff80′
Thibault Corbaz
Eric dos Santos Rodrigues90′
60′ Liridon Mulaj
Lirik Vishi
60′ Yannis Tafer
Arthur Mendonça Cabral59′  75′
Diafra Sakho
Afimico Pululu59′

Jedenastka FC Basel była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Neuchâtel, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.