Liga szwajcarska - 25. kolejka Super League: FC Thun - BSC Young Boys 1-0 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 23 czerwca, drużyna Thun zwyciężyła z Young Boys Berno 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stockhorn Arena.

R. Munsy 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 67 razy. Jedenastka Young Boys Berno wygrała aż 34 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Guillaume'a Hoaraua z Young Boys Berno, a w 21. minucie Basila Stillharta z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Nicolę Suttera, piłkarza Thun. W 57. minucie za Marvina Spielmanna wszedł Miralem Sulejmani.

W tej samej minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Jean Nsamé wszedł za Guillaume'a Hoaraua.

Jedyną bramkę meczu dla Thun zdobył Ridge Munsy w 64. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Boureima Bandé.

Trener Young Boys Berno wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gianlucę Gaudina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christopher Martins. W 67. minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Meschak Elia wszedł za Feliksa Mambimbiego. Chwilę później trener Thun postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ridge'a Munsy'ego. Na boisko wszedł Simone Rapp, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Miguel Castroman został zmieniony przez Matteo Tosettiego, a za Nicolę Suttera wszedł na boisko Miguel Rodrigues, co miało wzmocnić jedenastkę Thun. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ulissesa Garcię na Cédrica Zesigera. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Thun: Gregory'emu Karlenowi w 77. minucie i Boureimie Bandé w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Jordan Lotomba
56′ 85′ Nicola Sutter
Fabian Lustenberger
90′ Boureima Hassane Bandé
Michel Aebischer
72′ Miguel Castroman Aragundi
Christopher Martins Pereira67′
Kenan Fatkić
Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
77′ Grégory Karlen
Marvin Spielmann57′
21′ Basil Stillhart
Guillaume Hoarau2′ 57′
 64′ 72′ Ridge Munsy
Felix Khonde Mambimbi67′
Andreas Hirzel
Marco Wolfli
85′ Miguel Rodrigues
Nicolas Sandro Bürgy
Nias Hefti
Cédric Zesiger77′
Justin Roth
Gianluca Gaudino67′
72′ Matteo Tosetti
Miralem Sulejmani57′
Saleh Chihadeh
Meschack Elia Lina67′
72′ Simone Rapp
Jean-Pierre Nsame57′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Thun, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Young Boys Berno w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.