Liga szwajcarska - 25. kolejka Super League: FC Sion - Servette FC 1-1 (1-1)

W pojedynku 25. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 24 czerwca, drużyna Sionu zremisowała z Servette 1-1 (1-1). Mecz na Stade de Tourbillon obejrzało 1 000 widzów.

25. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-06-24 20:30 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Tschudi
FC Sion
Servette FC
1
1
E. Lenjani 29'
T. Cognat 22'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Sionu wygrał 15 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu sędzia ukarał kartką Anthony'ego Sauthiera, piłkarza gości.

W siódmej minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Sionu. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Antowi Grgicowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Servette w 22. minucie spotkania, gdy Timothé Cognat zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Koro Kone.

Piłkarze Sionu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 29. minucie wynik ustalił Ermir Lenjani. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Anto Grgic.

W 31. minucie arbiter pokazał kartkę Ayoubowi Abdellaouiemu, piłkarzowi Sionu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Servette wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kastriota Imeriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Grejohn Kyei. Po godzinie gry sędzia przyznał kartkę Quentinowi Maceirasowi z Sionu.

W 70. minucie za Jareda Khasę wszedł Itaitinga. W 78. minucie kartkę dostał Varol Taşar, zawodnik gości. Od 80 minuty boisko opuścili zawodnicy Servette: Koro Kone, Varol Taşar, Anthony Sauthier, Timothé Cognat, na ich miejsce weszli: Boris Cespedes, Ricardo Azevedo, Nicolas Vouilloz, Christopher Routis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka, Ermira Lenjaniego, Quentina Maceirasa zajęli: Filip Stojilkovic, Dimitri Cavaré, Berkan Kutlu.

Jérémy Frick
 29′ 83′ Ermir Lenjani
Dennis Iapichino
31′ Ayoub Abdellaoui
Steve Rouiller
Jan Alexandre Bamert
Vincent Julien Sasso
Mickaël Facchinetti
Anthony Sauthier5′ 90′
61′ 90′ Quentin Maceiras Pralong
Timothé Cognat  22′ 90′
Baltazar Costa Rodrigues de Oliveira
Gaël Bella Ondoua
14′ Anto Grgić
Miroslav Stevanović
7′ (k.) Pajtim Kasami
Varol Salman Tasar78′ 81′
70′ Jared Khasa
Grejohn Kyei58′
83′ Patrick Luan dos Santos
Koro Issa Ahmed Koné80′
Anton Mitryushkin
Jöel Kiassumbua
83′ Dimitri Kévin Cavaré
Christopher Routis90′
Arian Kabashi
Nicolas Vouilloz90′
Edgar Antonio André
Ricardo Azevedo Alves81′
90′ Berkan İsmail Kutlu
Boris Cespedes80′
70′ Cleilton Monteiro da Costa
Kastriot Imeri58′
83′ Filip Stojilkovic
Andrea Maccoppi

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Sionu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.