Liga szwajcarska - 24. kolejka Super League: Servette FC - FC Lugano 1-1 (0-1)

W spotkaniu 24. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 21 czerwca, zespół Servette zremisował z Lugano 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stade de Genève w Carouge.

A. Gerndt 21'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 starć zespół Servette wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Servette próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Lugano nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Gerndt. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rangelo Janga.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lugano.

W 56. minucie żółtą kartkę dostał Jonathan Sabbatini, piłkarz Lugano. W 59. minucie Koro Kone został zmieniony przez Grejohna Kyeiego.

W 61. minucie w zespole Lugano doszło do zmiany. Christopher Lungoyi wszedł za Mattię Bottaniego.

W 62. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Lugano Eloge Yao. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Jonathan Sabbatini, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 71. minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Andrea Maccoppi wszedł za Timothé Cognata. Kibice Servette nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ricarda Azevedo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Boris Cespedes. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Lugano doszło do zmiany. Francisco Rodriguez wszedł za Alexandra Gerndta.

W tej samej minucie trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sandi Lovric, a murawę opuścił Olivier Custodio. W 81. minucie Gaël Ondoua został zmieniony przez Christophera Routisa, a za Anthony'ego Sauthiera wszedł na boisko Michael Goncalves, co miało wzmocnić zespół Servette. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miroslava Czovila na Stefana Guidottiego. W 88. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Christopherowi Routisowi z drużyny gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mijat Marić
81′ Anthony Sauthier
Eloge Yao 61′ (samob.)
Varol Salman Tasar
Olivier Custodio Da Costa79′
71′ Boris Cespedes
Miroslav Czovilo89′
71′ Timothé Cognat
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto56′ 68′
81′ Gaël Bella Ondoua
Alexander Gerndt  21′ 79′
Miroslav Stevanović
Rangelo Janga
59′ Koro Issa Ahmed Koné
Mattia Bottani61′
Jöel Kiassumbua
David da Costa
81′ Michael Goncalves
Ákos Kecskés
81′ 88′ Christopher Routis
Stefano Alessandro Guidotti 89′
71′ Ricardo Azevedo Alves
Sandi Lovric79′
71′ Andrea Maccoppi
Francisco José Rodríguez Araya79′
Alexis Martial
Christopher Lungoyi61′
59′ Grejohn Kyei
Franklin Olanitori Sasere

Przewaga zespołu Servette w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Lugano obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Lugano w drugiej połowie dokonała czterech zmian.