Liga szwajcarska - 24. kolejka Super League: Neuchâtel Xamax - FC Thun 2-1 (1-0)

20 czerwca na Stade de la Maladière odbyło się starcie 24. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Neuchâtel i Thun. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Neuchâtel 2-1.

R. Munsy 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Thun wygrała aż 18 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 11.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie żółtą kartką został ukarany Leonardo Bertone, piłkarz gości.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Leonardo Bertone osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 16. minucie. W 43. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Musie Arazowi z Neuchâtel. W 44. minucie Simone Rapp został zmieniony przez Kenana Fatkica.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Neuchâtel otworzyli wynik. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Samir Ramizi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Raphaël Nuzzolo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Neuchâtel.

W 63. minucie w zespole Thun doszło do zmiany. Nias Hefti wszedł za Nicolasa Haslera. Trener Thun wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matteo Tosettiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Chris Kablan. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Mimo że drużyna Thun nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 79 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 75. minucie Ridge Munsy wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Niasa Heftiego.

W 78. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Igorowi Đuriciowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Neuchâtel postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Thibault Corbaz, a murawę opuścił Taulant Sulejmanov. W tej samej minucie Janick Kamber został zmieniony przez Léo Seydoux, co miało wzmocnić zespół Neuchâtel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ridge'a Munsy'ego na Dennisa Salanovicia.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Nikkiemu Havenaarowi, piłkarzowi Thun.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Neuchâtel w 86. minucie spotkania, gdy Raphaël Nuzzolo zdobył z karnego drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Stefan Glarner
78′ Igor Đurić
Nicolas Hasler63′
90′ Mike Gomes
Nikki Havenaar85′
80′ Janick Kamber
Chris Kablan63′
André Luís Neitzke
Nicola Sutter
80′ Taulant Fatmir Seferi
Leonardo Bertone16′ 39′
43′ Musa Araz
Miguel Castroman Aragundi
Xavier Laglais Kouassi
Basil Stillhart
 45′ 87′ Samir Ramizi
Simone Rapp44′
 86′ (k.) Raphaël Nuzzolo
Ridge Munsy  75′ 83′
Mattias Minder
Andreas Hirzel
80′ Léo Louis Seydoux
Kenan Fatkić44′
90′ Arbenit Xhemajli
Boureima Hassane Bandé
80′ Thibault Corbaz
Nias Hefti63′
Liridon Mulaj
Grégory Karlen
87′ Yannis Tafer
Dennis Salanović83′
Dylan Jean Louis Dugourd
Matteo Tosetti63′

Zawodnicy Thun obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.