Liga szwajcarska - 24. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Zürich 3-2 (1-2)

19 czerwca na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern odbył się pojedynek 24. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Young Boys Berno i FC Zürich. Starcie zakończyło się zwycięstwem Young Boys Berno 3-2.

B. Kololli 38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Drużyna Young Boys Berno wygrała aż 41 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 25.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter pokazał kartkę Mirlindowi Kryeziu z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Zürich w 25. minucie spotkania, gdy Aiyegun Tosin strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy Young Boys Berno szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Jean Nsamé. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Saidy Janko.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Christiana Fassnachta, zawodnika gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 38. minucie Benjamin Kololli dał prowadzenie swojej jedenastce.

Drugą połowę drużyna Young Boys Berno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saidego Jankę wszedł Ulisses Garcia. W 63. minucie kartkę dostał Stephan Seiler, piłkarz FC Zürich.

W tej samej minucie Marco Schönbächler zastąpił Stephana Seilera. Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Guillaume Hoarau, a murawę opuścił Felix Mambimbi. W tej samej minucie w zespole Young Boys Berno doszło do zmiany. Marvin Spielmann wszedł za Nicolasa Ngamaleu.

W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marvina Spielmanna z Young Boys Berno, a w 73. minucie Aiyeguna Tosina z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Zürich w tym sezonie, pojawił się Willy Britto, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Michaela Kemptera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Gianluca Gaudino, Miralem Sulejmani, a na ich miejsce weszli Michel Aebischer, Christian Fassnacht.

Drużyna FC Zürich długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Jean Nsamé. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze FC Zürich: Simon Sohm, Vasilije Janjičić, Blaž Kramer, a na ich miejsce weszli Antonio Marchesano, Aiyegun Tosin, Benjamin Kololli.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Young Boys Berno przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Jean Nsamé hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-2. Przy strzeleniu gola pomagał Miralem Sulejmani.

W 90. minucie kartkę obejrzał Guillaume Hoarau z Young Boys Berno. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Yanick Brecher
46′ Saidy Janko
Benjamin Kololli  38′ 83′
76′ Michel Aebischer
Toni Domgjoni
37′ 76′ Christian Fassnacht
Hekuran Kryeziu
Christopher Martins Pereira
Antonio Marchesano83′
66′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Kevin Ruegg
 32′, 81′, 85′ Jean-Pierre Nsame
Marco Schönbächler63′
66′ Felix Khonde Mambimbi
Aiyegun Tosin  25′ 73′ 83′
Marco Wolfli
Andris Vanins
46′ Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Dagou Willie Anderson Britto75′
Cédric Zesiger
Vasilije Janjičić83′
76′ Gianluca Gaudino
Stephan Vinicius Seiler63′ 63′
66′ 68′ Marvin Spielmann
Simon Sohm83′
76′ Miralem Sulejmani
Adrian Winter
66′ 90′ Guillaume Hoarau
Blaž Kramer83′

Zespół Young Boys Berno zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze FC Zürich otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.