Liga szwajcarska - 21. kolejka Super League: BSC Young Boys - FC Sion 1-0 (1-0)

W spotkaniu 21. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 8 lutego, jedenastka Young Boys Berno wygrała z Sionem 1-0 (1-0). Mecz na STADE DE SUISSE Wankdorf Bern obejrzało 24 125 widzów.

21. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-02-08 19:00 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 24125 | Arbiter: A. Jaccottet
BSC Young Boys
FC Sion
1
0
J. Nsame 10'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 starć zespół Young Boys Berno wygrał 41 razy i zanotował 21 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Jean Nsamé dla jedenastki Young Boys Berno. Bramka padła w tej samej minucie. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Fassnacht.

W 14. minucie Johan Djourou został zmieniony przez Jana Bamerta. Między 31. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Young Boys Berno.

Kibice Sionu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Seydou Doumbię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Filip Stojilkovic. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 75. minucie, w zespole Young Boys Berno za Marvina Spielmanna wszedł Vincent Sierro, a w drużynie Sionu Patrick zmienił Alexandre'a Songa.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mickaëla Facchinettiego z Sionu, a w 77. minucie Nicolasa Ngamaleu z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Young Boys Berno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Guillaume Hoarau, a murawę opuścił Jean Nsamé. W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Quentinowi Maceirasowi z Sionu.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Young Boys Berno doszło do zmiany. Felix Mambimbi wszedł za Christiana Fassnachta. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ermir Lenjani
77′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Quentin Maceiras Pralong86′
Michel Aebischer
Anto Grgić
90′ Christian Fassnacht
Pajtim Kasami
41′ Christopher Martins Pereira
Bastien Toma31′
75′ Marvin Spielmann
Patrick Luan dos Santos75′
 10′ 31′ 80′ Jean-Pierre Nsame
Alexandre Song75′
75′ Vincent Olivier Sierro
Cleilton Monteiro da Costa
Miralem Sulejmani
Seydou Doumbia55′
80′ Guillaume Hoarau
Yassin Enzo Fortune
90′ Felix Khonde Mambimbi
Jared Khasa

Drużyna Young Boys Berno była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.