Reklama

Reklama

Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League: Servette FC - FC Thun 2-0 (0-0)

2 lutego na Stade de Genève w Carouge odbył się pojedynek 20. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i Thun. Starcie zakończyło się zwycięstwem Servette 2-0. Na stadionie stawiło się 4 862 widzów.

2 lutego  na Stade de Genève w Carouge odbył się pojedynek  20. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette  i Thun. Starcie zakończyło się zwycięstwem Servette 2-0. Na stadionie stawiło się 4 862 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Thun wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 23. minucie za Jeremego Fricka wszedł Jöel Kiassumbua.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gaëlowi Ondoui z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

Dopiero w drugiej połowie Gaël Ondoua wywołał eksplozję radości wśród kibiców Servette, strzelając gola w 53. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Park Jung-Bin.

W 57. minucie w jedenastce Thun doszło do zmiany. Hiran Ahmed wszedł za Matteo Tosettiego. Po godzinie gry kartkę obejrzał Miguel Castroman z Thun. Chwilę później trener Servette postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Kora Kone'a. Na boisko wszedł Grejohn Kyei, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Thun postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Dennisa Salanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Boureimę Bandégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Boris Cespedes wszedł za Varola Taşara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Servette w 79. minucie spotkania, gdy Park Jung-Bin zdobył drugą bramkę. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Miroslav Stevanović.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Thun doszło do zmiany. Saleh Chihadeh wszedł za Nicolasa Haslera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jedenastka Servette zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

9 lutego jedenastka Thun rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Lugano. Tego samego dnia FC Sankt Gallen 1879 będzie przeciwnikiem drużyny Servette w meczu, który odbędzie się w St. Gallen.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL