Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League: Servette FC - FC Thun 2-0 (0-0)

2 lutego na Stade de Genève w Carouge odbył się pojedynek 20. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Servette i Thun. Starcie zakończyło się zwycięstwem Servette 2-0. Na stadionie stawiło się 4 862 widzów.

20. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-02-02 16:00 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 4862 | Arbiter: S. Schärer
Servette FC
FC Thun
2
0
G. Ondoua 53'
Park Jung-Bin 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Thun wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 23. minucie za Jeremego Fricka wszedł Jöel Kiassumbua.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gaëlowi Ondoui z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Dopiero w drugiej połowie Gaël Ondoua wywołał eksplozję radości wśród kibiców Servette, strzelając gola w 53. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Park Jung-Bin.

W 57. minucie w jedenastce Thun doszło do zmiany. Hiran Ahmed wszedł za Matteo Tosettiego. Po godzinie gry kartkę obejrzał Miguel Castroman z Thun. Chwilę później trener Servette postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Kora Kone'a. Na boisko wszedł Grejohn Kyei, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Thun postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Dennisa Salanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Boureimę Bandégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie w zespole Servette doszło do zmiany. Boris Cespedes wszedł za Varola Taşara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Servette w 79. minucie spotkania, gdy Park Jung-Bin zdobył drugą bramkę. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Miroslav Stevanović.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Thun doszło do zmiany. Saleh Chihadeh wszedł za Nicolasa Haslera. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

FC Thun
23′ Jérémy Frick
Dennis Salanović70′
 53′ 42′ Gaël Bella Ondoua
Leonardo Bertone
Miroslav Stevanović
Miguel Castroman Aragundi61′
78′ Varol Salman Tasar
Nias Hefti
64′ Koro Issa Ahmed Koné
Basil Stillhart
 79′ Jung-Bin Park
Simone Rapp
23′ Jöel Kiassumbua
Hiran Ahmed57′
78′ Boris Cespedes
Kenan Fatkić
Kastriot Imeri
Boureima Hassane Bandé70′
64′ Grejohn Kyei
Saleh Chihadeh80′

Jedenastka Servette zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.