Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League: FC Sion - FC Zürich 1-1 (1-1)

W spotkaniu 20. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 2 lutego, drużyna Sionu zremisowała z FC Zürich 1-1 (1-1). Mecz na Stade de Tourbillon obejrzało 6 800 widzów.

20. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-02-02 16:00 | Stadion: Stade de Tourbillon | Widzów: 6800 | Arbiter: L. Fähndrich
FC Sion
FC Zürich
1
1
Patrick Luan 3'
M. Schönbächler 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 pojedynków drużyna FC Zürich wygrała 33 razy i zanotowała 19 porażek oraz 24 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sionu w trzeciej minucie spotkania, gdy Patrick zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna FC Zürich wyrównała wynik meczu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Marco Schönbächler. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Kevin Ruegg.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Patrickowi z Sionu. Była to 15. minuta spotkania. W 39. minucie Jean Ruiz został zastąpiony przez Johana Djourou. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie żółtą kartkę dostał Mads Pedersen, zawodnik FC Zürich. Niestety w 58. minucie meczu Kevin Fickentscher bramkarz Sionu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Antona Mitryushkina - rezerwowego bramkarza zespołu.

Między 65. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Zürich i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FC Zürich postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Marca Schönbächlera. Na boisko wszedł Benjamin Kololli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Zürich i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie Patrick został zmieniony przez Seydou Doumbię, co miało wzmocnić drużynę Sionu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Blaža Kramera na Adriana Wintera. Xavier Laglais z Sionu w siódmej minucie doliczonego czasu gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 65. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Nathan Raphael Pelae Cardoso86′
39′ Jean Ruiz
Toni Domgjoni
90′ Anto Grgić
Kevin Ruegg
Pajtim Kasami
Marco Schönbächler  9′ 79′
65′ 90′ Xavier Laglais Kouassi
Simon Sohm
Bastien Toma
Blaž Kramer76′ 90′
 3′ 15′ 83′ Patrick Luan dos Santos
Mimoun Mahi83′
Filip Stojilkovic
Aiyegun Tosin71′
58′ Anton Mitryushkin
Andris Vanins
39′ Johan Djourou
Benjamin Kololli79′
83′ Seydou Doumbia
Hekuran Kryeziu
Yassin Enzo Fortune
Adrian Winter90′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Zürich w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.