Liga szwajcarska - 20. kolejka Super League: FC Lugano - Neuchâtel Xamax 1-1 (1-1)

1 lutego na Stadio di Cornaredo odbył się mecz 20. kolejki szwajcarskiej Super League pomiędzy drużynami Lugano i Neuchâtel. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Starcie obejrzało 2 197 widzów.

20. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-02-01 19:00 | Stadion: Stadio di Cornaredo | Widzów: 2197 | Arbiter: A. Dudic
FC Lugano
Neuchâtel Xamax
1
1
M. Marić 35'
G. Serey Die 41'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Neuchâtel wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Lugano postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Sandi Lovric, a murawę opuścił Jonathan Sabbatini.

W 22. minucie Mattia Bottani zastąpił Alexandra Gerndta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugano w 35. minucie spotkania, gdy Mijat Marić zdobył pierwszą bramkę. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Freddego Mvenga z Neuchâtel, a w 40. minucie Fulvia Sulmoniego z drużyny przeciwnej.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Geoffroy Serey.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Geoffroya Sereya z Neuchâtel, a w 80. minucie Numę Lavanchy z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Neuchâtel doszło do zmiany. Musa Araz wszedł za Gaëtana Karlena.

Kibice Neuchâtel nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marena Haile-Selassiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Yannis Tafer. W 87. minucie Filip Holender został zmieniony przez Fabia Daprelę, co miało wzmocnić jedenastkę Lugano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Freddego Mvenga na Thibaulta Corbaza. W 88. minucie kartkę dostał Mike Gomes, zawodnik gości.

Laurent Walthert
80′ Numa Lavanchy
Igor Đurić
 35′ Mijat Marić
Mike Gomes88′
Linus Max Obexer
André Luís Neitzke
40′ Fulvio Sulmoni
Freddy Mveng Mbezele38′ 90′
12′ Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto
Geoffroy Serey Die  41′ (k.) 61′
22′ Mattia Bottani
Yannis Tafer80′
87′ Filip Holender
Gaëtan Karlen73′
David da Costa
Mattias Minder
87′ Fabio Daprelà
Léo Nicolas Olivier Farine
Ákos Kecskés
Musa Araz73′
Stefano Alessandro Guidotti
Thibault Corbaz90′
12′ Sandi Lovric
Maren Haile-Selassie80′
22′ Alexander Gerndt
Liridon Mulaj
Franklin Olanitori Sasere
Noah Sylvestre

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Lugano, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Neuchâtel, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.