Liga szwajcarska - 2. kolejka Super League: Servette FC - FC Sion 0-0

W starciu 2. kolejki szwajcarskiej Super League, które rozegrane zostało 27 lipca, jedenastka Servette zremisowała z Sionem 0-0. Mecz na Stade de Genève w Carouge obejrzało 11 142 widzów.

2. kolejka Szwajcaria - Super League
2019-07-27 19:00 | Stadion: Stade de Genève | Widzów: 11142 | Arbiter: L. Tschudi
Servette FC
FC Sion
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Sionu wygrał 15 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Timothé Cognatowi z drużyny gospodarzy. Była to 33. minuta meczu.

W 58. minucie Gaël Ondoua został zastąpiony przez Borisa Cespedesa. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter ukarał kartką Bastiena Tomę, piłkarza Sionu.

W 64. minucie w zespole Sionu doszło do zmiany. Patrick wszedł za Itaitingę. Chwilę później trener Servette postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Varola Taşara. Na boisko wszedł Alex Schalk, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie Bastien Toma został zmieniony przez Anta Grgica, a za Patricka wszedł na boisko Pajtim Kasami, co miało wzmocnić drużynę Sionu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Timothé Cognata na Kastriota Imeriego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sion: Xavierowi Laglais'owi w 89. minucie i Yassinowi Fortune'owi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Valon Behrami
33′ 83′ Timothé Cognat
Xavier Laglais Kouassi89′
58′ Gaël Bella Ondoua
Birama Ndoye
Miroslav Stevanović
Bastien Toma62′ 72′
66′ Varol Salman Tasar
Mickaël Facchinetti
58′ Boris Cespedes
Anto Grgić72′
83′ Kastriot Imeri
Pajtim Kasami83′
Mychell Ruan da Silva Chagas
Patrick Luan dos Santos64′ 83′
66′ Alex Schalk
Roberts Uldrikis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.