Liga szwajcarska - 2. kolejka Super League: FC Zürich - FC Lugano 2-2 (1-1)

W meczu 2. kolejki szwajcarskiej Super League, który rozegrany został 26 września, drużyna FC Zürich zremisowała z Lugano 2-2 (1-1). Mecz na Stadionie Letzigrund obejrzało 1 000 widzów.

2. kolejka Szwajcaria - Super League
2020-09-26 19:00 | Stadion: Stadion Letzigrund | Widzów: 1000 | Arbiter: S. Horisberger
S. Guidotti 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Lugano wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandiego Lovrica, piłkarza gości.

Już na początku meczu to zawodnicy Lugano otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Alexander Gerndt. Przy zdobyciu bramki asystował Sandi Lovric.

W 26. minucie żółtą kartkę dostał Jonathan Sabbatini z drużyny gości.

Zespół FC Zürich wyrównał wynik meczu. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lasse Sobiech. W zdobyciu bramki pomógł Antonio Marchesano.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 53. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jonathan Sabbatini, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 62. minucie Sandi Lovric został zastąpiony przez Stefana Guidottiego.

W tej samej minucie w drużynie FC Zürich doszło do zmiany. Blaž Kramer wszedł za Assana Torreza. Trener FC Zürich postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Fabiana Rohnera i na pole gry wprowadził napastnika Aiyeguna Tosina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Miroslav Czovilo, Filip Holender, a na ich miejsce weszli Mattia Bottani, Alexander Gerndt.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FC Zürich przyniosły efekt bramkowy. W 76. minucie Antonio Marchesano dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zaliczył Silvan Wallner.

Między 79. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Zürich: Silvan Wallner, Marco Schönbächler, Antonio Marchesano, na ich miejsce weszli: Adrian Winter, Henri Koide, Nathan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adrii Guerrera, Oliviera Custodio zajęli: Roman Macek, Joaquín Ardaiz. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nathanowi z FC Zürich. Była to 89. minuta meczu.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił Stefano Guidotti. Bramka padła po podaniu Mijata Maricia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Fabio Daprelà
62′ Fabian Daniel Rohner
Adrià Guerrero Aguilar86′
Tobias Schättin
Ákos Kecskés
 37′ Lasse Sobiech
Numa Lavanchy
79′ Silvan Jeremy Wallner
Mijat Marić
Toni Domgjoni
Olivier Custodio Da Costa87′
 76′ 88′ Antonio Marchesano
Sandi Lovric4′ 62′
79′ Marco Schönbächler
Jonathan Maximiliano Sabbatini Perfecto26′ 53′
Simon Sohm
Alexander Gerndt  9′ 73′
62′ Assan Torrez Ceesay
Mattia Bottani73′
Živko Kostadinović
Lucio Soldini
88′ 89′ Nathan Raphael Pelae Cardoso
Marcis Ošs
Stephan Vinicius Seiler
Miroslav Czovilo73′
79′ Adrian Winter
Stefano Alessandro Guidotti 62′  90′
79′ Henri Koide
Roman Macek86′
62′ Blaž Kramer
Joaquín Matías Ardaiz de los Santos87′
62′ Aiyegun Tosin
Filip Holender73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Lugano obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.